Markus ja Sanna setvii nyt välit.

Taitaa se painaa asiassa paljon, kun toinen hoitaa diskoa jauhojengin kanssa ja toinen hoitaa Emmaa kotona.
12194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Nyt joku pelkää menettävänsä huoltajuuden ja toden totta se on lähellä.

Äänestä
  • Sisällä kiehuu. Sedät arvioivat pj. erolle syytä, eiköhän se ole hyvin yksinkertainen ja tavallinen syy, siviilielämä ei kestänyt.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sisällä kiehuu. Sedät arvioivat pj. erolle syytä, eiköhän se ole hyvin yksinkertainen ja tavallinen syy, siviilielämä ei kestänyt.

    Olavi Uusivirta saa nyt taviskansanedustajansa

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    😍 ­­N­­­y­m­­­f­o­­m­­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17812604x

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kyllähän se on selvä työnjako, mies on hoitanut lasta 4 vuotta ja äiti mennyt jauhottamaan diskoon vapaa-ajalla.

Pitääkö jonkun mielestä miehen antaa lapsen hoito nyt erossa äidille ja muuttua etävanhemmaksi?

Äänestä

Kohta lentää sormukset, markuksella on kiima menovaihde päällä.

Äänestä

Unohdit mainita, että Sanna on kassatyttö.

Nyt kun Sanna siirtyy sivummalle johtotehtävistä, niin aiotteko kauankin jatkaa noita lapsellisia solvauksianne? Jäikö levy niin sanotusti uralle?

Äänestä
  • Miehessä se vika löytyy aina, vaikka 4v hoitanut lasta.

    Ei nyt ole enää kysymys vaaleista vaan parin pienestä lapsesta ja vastuuntunnosta. Jokainen tajuaa, että naisen hoitaessa pm. virkaa siinä tulee poissaoloja lukemattomia kertoja vuosien saatossa.

    Kuitenkin vastuun tunteva äiti viettää jokaisen mahdollisen vapaa-ajan kotona rakkaan lapsensa luona.

    Äänestä

Henkilökohtaiset syyt, eli avioero tulossa ja lapsi siinä välissä. Huono maine jos menettää lapsensa huoltajuuden, onhan tällä sentään lesbomummot !

Äänestä
  • Mut kuitenkin näin kun perussuomalaisten vaalituvassa perussuomalaiset miehet ottivat mittaa toisistaan, eikä kukaan ylittänyt 15 senttiä. Siitä sitten alkoi vasaradisco.

    Äänestä

Tämä on ollut julkinen salaisuus jo pidemmän aikaa. Odotettiin, että vaalit on ohi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taitaa se painaa asiassa paljon, kun toinen hoitaa diskoa jauhojengin kanssa ja toinen hoitaa Emmaa kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu