Arto Satosen on noustava ministeriksi!

Anonyymi-ap

Arto, sinulla on kokemusta, pidä nyt huoli että puolueen isot pojat antavat sinulle ministerin viran. Ei pidä tyytyä siihen, että sinä et saa mitään. Sastamalan väki haluaa oman ministerin. Miko ei ole vielä kypsä miesten töihin, hänen pussinsa eivät ole vielä laskeutuneet.

Arto, pidä nyt huoli asemastasi. Ota se mikä sinulle kuuluu, älä ujostele. Olet niin vaatimaton mies, että jos et nyt pidä melua itsestäsi, niin jäät rannalle kuten olet jäänyt naismarkkinoiltakin!

Ryhdistäydy siis.

3

302

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Arton tarvitse taistella kynsin hampain jostakin hankalista ministerinpaikoista.

      Satoselle on varattuna eduskunnan toisen varapuheenjohtajan paikka. Siihen kuuluu korkeampi palkka, autoetu ja edustusbudjetti.

      • Anonyymi

        Veikkaan, että Satosesta tehdään pohjoismaisen yhteistyön vastuuministeri.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      274
      2221
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      1311
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      22
      1294
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      836
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      137
      801
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      719
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      240
      715
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      550
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      491
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      468
    Aihe