Itänaapurin musisointia kirkoissa Pernajassa ja Loviisassa

Anonyymi-ap

Tervetuloa kuuntelemaan itänaapurin muusikoita.
Ihan kirkkoon.
Tekopyhään paikkaan.
Suositellaan eroamaan kirkosta, tuet ”erikoisoperaation” nopeampaa päättymistä.

9

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleensä näissä tai(s)teilijat ovat saaneet suoraan tai välillisesi ns. apurahoja kuten myös järjestävä ja markkinoiva taho myös.
      Näin verovaroin tuetaan ”erikoisoperaatio” tahoja.
      Mutta missä on etiikka, moraali ja vastuu.

      • Anonyymi

        Itänaapuria nyt pidetään niiiiin sotaisana mutta vuonna 2015 saapuneita etelän terroristipedofiileja rakastettiin kautta koko Suomen.
        Nyt on lasten ja nuorten elämä heidän avullaan tuhottu ja teeskennellään niin puolustusliittoa itää vastaan. Säälittäävää. Mitä rappiomaa enää "puolustaa". Tonttejaan mutta ei ihmisiä, ihmishenkiä.
        Säälittävää!


    • Anonyymi

      Järjen käyttöä suositellaan niin aloittelijalle, kuin kommentoijille. Mahtavaa olla parempi ihminen, eikö

      • Anonyymi

        Kyllä


    • Anonyymi

      Raakaa sotaa käyvän maan pr-toimintaa tuetaan kaupungin verovaroin sekä valtion verovaroin.
      Sointia rytmittää konekivääri ja kaapattujen lasten tuska kuultaa mestarillisesta tulkinnasta.

      • Anonyymi

        Pitääkö kutsua eversti Brandenstain apuun? Saataisiin raatihuone haltuun, sekä kuri ja järjestys messuorganisaatioon!


    • Anonyymi

      Joo, jokasointu sen varmasti kertoo, ammattimuusikoita kun ovat, osaavat varmasti sen tuskan välittää yleisölle . Sehän on varmasti tämän tarkoitus, eikä taide, eikö?

    • Anonyymi

      Kyseiset muusikot ovat paenneet Venäjältä, eivätkä voi enää palata Venäjään koska niitä uhkaa vangitsemista koska ne ovat keränneet konserteillaan apurahoja Ukrainalaisille, että älkää te Loviisan perusrasistisuomalaiset tuomitko kaikkia venäläisiä (ulkomaalaisia) niitten alkuperäismaan vuoksi.

    • Anonyymi

      No juu, tärkeä tieto, kiitos…

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe