Porukalla naurettiin 😁😜
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009507906.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009507906.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jopa kajaanissa riittää hörhöjä joilla meni kuppi nurin koronan aikana, myrkkypiikit tappaa kaikki ja kun ei tappanutkaan niin sitten siirryttiin vaivihkaa VKK Anon mukana Venäjän asialle. Hieman sääliksi käy monia aiemmin ihan järkeviäkin ihmisiä.
Menisivät vittu kotia. Vainnkajaanilaiset niin juntteja että hyväksyvät venäläiset
Asuneet jo pitkään ja elättävät itsensä toisin kuin sinä
Niin siinä käy kun uskoo kaiken mitä mediassa halutaan ihmisten uskovan. Korona aloitti tämän uuden maailmanjärjestyksen kehittelyn, "ruoka- ja energiakriisit", ja sota ovat vielä pientä tulevan rinnalla. Eliiitti vetelee naruista ja kansa luulee kaiken olevan totta koska yle uutiset niin kertoo.
Ja Ano on Jumalasta seuraava 😁
Kerropa että mitä vikaa Turtiaisessa mielestäsi on ? Monen muun mielestä on hoitanut kansanedustajan hommat oikein mallikkaasti ja täältä Kajaanista olisi saanut oikein roppakaupalla ääniä !
No sekopää se on. Ei se sen kummempaa ole. Taatusti turhaan ei saanut persuista potkuja.
Täytyy itsenäistyä. Muuten ihminen on joukkopsykoosin tai joukkosuggestion alainen. T. joukkopsykoosin tai -suggestion alainen
No, teillähän on sitä aikaa kirjoitella kaikkea paskaa tänne. Psykipotilaana olo kaikkine hyödykkeineen>lepo, ruoka, terapia, ymmärrys, jne...mikäs siinä, leppoisat oltavat, ei halua muualle, loisitaan, yhteiskunta paapoo ja ymmärtää...normihullu on eri asia, mitä loisijat.
Jokaisen kansalaisen kannattaisi aseistautua politisoituneen poliisin varalta
On uskomatonta että media ja Puolueet demonisoi Venäläisiä. Prisman parkkipaikalla on töhritty Venäjän rekisterissä oleva auto.
Ukrainan tilanteessa pitäisi lopettaa vanhojen fraasien hokeminen ja tarkastella syitä siihen miksi olemme päätyneet tähän tilanteeseen.
Syy on se että Venäjä hyökkäsi laittomasti Ukrainaan ja Putin on seonnut.
Ni siksikö pitää sotkea kajjaanilaismiehen vaimon auto?
Kaikki on niin väärin, että kansa kuolee nauraessaan vääryyksiä.
Ukrainan kriisi alkoi jo 2013 kun Ukrainan laillinen Presidentti ei allekirjoittanut sopimusta joka olisi vienyt Ukrainan Natoon. Tämän takia Usa yritti laittomalla vallankaappauksella viedä Ukrainan Natoon.
Tosiasioiden tunnustaminen on Ukrainan kohdallakin viisauden alku.
Venäjän kannalta oli täysin kestämätöntä että Usa yrittää tuoda Naton vallankaappauksella Itä-Ukrainan ja Krimin Venäläis alueille.
Koronan aikaan media lietsoi vastakkainasettelua rokotettujen ja rokottamattomien välille. Ja kuinkas kävikään: mitään koronaa ei tainnut ollakaan, vaan normaali influenssa. Se mistä nyt vaietaan on se että lukuisat ihmiset ovat kuolleet tai vammautuneet rokotuksista aiheutuneisiin tukoksiin, veritulppiin ja aivoinfarkteihin, nuoretkin ihmiset. Vai tunnetko jonkun koronaan menehtyneen? Näin se media toimii, ja väki vähenee kuten on tarkoituskin. Vai miksi muuten niin kovaa woketusta?
Kyllä tunnen yksi parhaista kavereistani menehtyi. Meni nopeasti, oli hieman yli seitsemänkymmentä. Oli liian ijäkäs eikä laitettu hengityskoneeseen. oli hyväkuntoinen lenkkeili päivittäin. Viikossa meni ja syynä korona.
Kukaan ei voi kiistää että loppuvuodesta 2021 media suoritti massiivisen pikka ja syyllistämis kampanjan rokottamattomia vastaan. Kun miltei kaikki Suomalaiset oli rokotettu 2 tai 3 kertaan ja silti tauti jylläsi entistä pahempana niin media tiesi syyllisen. Tämä demonisointi päättyi 1.1.2022 kun Presidentti ripitti mediaa syyllistämisesta.
Raivostuttavinta on että media toimi väärin, mutta ei sanallakaan palannut menneeseen. Miksi heiltä karkasi mopo käsistä. Sama ilmiö on Venäläisten demonisoinnissa.
Totuus on se että rokote oli tehoton, sen varaan ei yhteiskuntaa olisi voinut avata. Eikä Korona ollut mikään ruton kaltainen tauti.
Media taisi olla niin hurahtanut Marin-kulttiin että se ei osannut edes epäillä hallituksen linjan Koronaan olevan toimimaton. Kaikki Marin-kultin vastaiset mielipiteet on Putinin pussiin pelaamista.
Täysin totta ja osalla toimittajista Marin-kultti jatkuu edelleen. Siis tämä tyhjää täynnä oleva Somesanna!