Että nähtäisiin vielä mies. Rohkeutta se vaatii tietysti molemmilta. Keskustelua kun ei pääse pakoon, mikäli toiveissa on jatkaa tutustumista. Kysymys kuuluukin onko tarpeeksi halua muuttaa toiveet teoiksi?
En tiedä onko sulla huonoja kokemuksia keskusteluista. Onko ne muuttunut hetkessä aiemmin riitelyksi ja huutamiseksi, ja siksi nytkin vetäydytään yhä kauemmaksi? Jos niin ajattelet minustakin, et tunne minua tarpeeksi. Asioista voi keskustella rauhallisestikin.
On myös hyvin mahdollista ettet halua enää. Tai näin olen ymmärtänyt. Vika on minussa ja sillä sipuli. Ja toivot ettet kuulisi minusta ikinä mitään. Tähän ajatukseen olenkin jumiutunut, koska kunnioitan vetäytymistäsi ja haluasi olla rauhassa ja kaukana minusta.
Mutta silti elämä ei tunnu samalta kun sinä et ole samalla tavalla osa sitä kuin aikaisemmin. Rakastin sua aina, mut en ääneen uskaltanut ikinä kertoa.
En tiedä onko sulla huonoja kokemuksia keskusteluista. Onko ne muuttunut hetkessä aiemmin riitelyksi ja huutamiseksi, ja siksi nytkin vetäydytään yhä kauemmaksi? Jos niin ajattelet minustakin, et tunne minua tarpeeksi. Asioista voi keskustella rauhallisestikin.
On myös hyvin mahdollista ettet halua enää. Tai näin olen ymmärtänyt. Vika on minussa ja sillä sipuli. Ja toivot ettet kuulisi minusta ikinä mitään. Tähän ajatukseen olenkin jumiutunut, koska kunnioitan vetäytymistäsi ja haluasi olla rauhassa ja kaukana minusta.
Mutta silti elämä ei tunnu samalta kun sinä et ole samalla tavalla osa sitä kuin aikaisemmin. Rakastin sua aina, mut en ääneen uskaltanut ikinä kertoa.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Jos tämä on suunnattu just mulle, niin saanen vastata, että tahtoa riittää tapaamiseen ja löytyy mölyämätön suu, jolla puhua. Ei huutaa. Ei ole tarvetta huutaa. Osaan kyllä keskustella asiallisesti.
Tämäkin voi tietysti olla yhdenlainen minimistandardi👍 Hienoa apmies. Sivusta
Sua vaan harmittaa kun tulee kivoja kommentteja ja aloitus oli kiva. Et pysty itse samaan, joten pitää yrittää sotkea muiden juttuja. Olet mitätön pasga! sivusta
Jatkan vielä omaan tekstiäni .. en ole vetäytynyt vaan oon kommentteja heitellyt siellä täällä, ehkä oot välillä erehtynyt mitkä on mun ja mitkä ei. En suinkaan oo menny vielä mihkään kovin kauas. Ajoittain tehnyt tietysti muutakin kuin palstaillu ja pitänyt tietsikkaa kiinni.
jatkan, että tulin nytkin vain kahvin ajaksi tähän ja liukenen sitten paikalta. Pitää hieman opiskella ja tuntuu, että tänään on hyvä päivä siihen, luulisin. Aivot on vastaanottavassa tilassa, niin siksi tuntuu hyvälle ajatukselle lukea "läksyjä".
Sama tällä olen ollut oikeiden ihmisten kanssa oikeassa elämässä.En tietsikalla!
Muuta tänne mun paikka kunnalle niin varmasti törmätään ja jutellaan toisillemme en ole mistään sinulle vihainen mutta en tiedä 100 varmasti oletko mulle edelleen vihainen kun suutuin sulle varmaan ihan turhasta mut mulla oli sellainen käsitys täs et koko ajan aina välillä koitit mua suuttumaan en tajua miksi mut en ole vihainen jos olet se punahiuksinen silmälasinen nainen jonka kanssa nähtiin uutena vuotena sulla farmari ford ja mulla valkoinen paku
Kiljua sulle
No hyi helvata .. eikö oo mitään parempaa auts :/
Ei liity muhun selvästikään, mutta kommentoin muuten hyvään aiheeseen. Itse kun olen aina valmis ja innokas juttelemaan, niin monesti muiden väistelevä käytös ihmetyttää. Kierretään kuin kissa kuumaa puuroa, eikä osata tai haluta puhua avoimesti, osa ei juuri muutenkaan. Kaikilla ei vain ole tarvetta puhumiseen samalla tavalla. Tai sitten on noita mainittuja huonoja kokemuksia keskustelutilanteista, eikä osaa kuvitella että voisi onnistua.
En tiedä kenelle tämä on. Olen ihan pihalla siitä että mitä täällä tapahtuu. Mies olen.
Tissit isot
Vakuuttavaa
Kun olisi ollut vapaa silloin
Pitkä liitto ei mahkuja naisiin.
Mutta entäs miehiin? Vaimoke antaa luvan silloin tällöin ja menee itse sängyn alle silloin?
Tämä tulee jokaisella vastaan lopun alku.
Lupaat ja kärsit
Koska näitte viimeksi? Tämän vuoden puolellako?
Ei olla nähty pitkään aikaan. Viimeksi vuonna 2021. Ja nyt kun kirjoitin vuoden tajuan miten pitkä aika näkemisestä todella on. Taidan olla aivan hölmö, kun sydän ei ole voinut unohtaa ja vielä surkeampi kun piti tänne palstalle tulla se tajuamaan
Niinpä tehtiin, silloin viimeksi tavattiin.
Liian pitkä aika 😔
Tällä tekstillä ei ole mitään merkitystä, koska se on kirjoitettu tänne, eikä asianomaiselle itselleen.
Ei niin tiedän sen. Ei sitten mitään merkitystä.
Niin onkohan näillä miehen kirjoittamilla hoopoilla mikronovelleilla mitään merkitystä muutenkaan, tuntuu, että ihmiset vaan taantuu näiden myötä uskomaan johonkin utopiaan ja tarkoitan nimenomaan negatiivisessa mielessä kun katsoo esim tarkoituksellisen ufoa sisältöä huutoa ja keskustelua määrittelemättömästä miljöössä jossain ”siellä tuolla täällä” missä aina nähtiin muistatko. Ihan wt-tasoa uskoa näihin huuhaahöpinöihin ja tämä ei oo niin tylysti edes sanottu, mutta tämä on tietysti vain minun subjektiivinen kokemus😇
Mihin liittyy? Oliko lyhyt tapailu joka meni puihin?
Ei ollut lyhyt tapailu, vaan tärkeä ihminen vuosien ajalta.
Mikä ap sun nimen eka kirjain on jos et nimeä uskalla sanoa?
Nimeni ensimmäinen kirjain on P
Ap
.. ja sitten lainaamaan jonkun P:n ip-osoitetta :)
Mikäs vässykkä ei pysty tai itse adiassa halua kertoa, että rakastaa.. ei ymmärrä.
Kiva sanoa, olet muuten hyvännäköinen, olet komea, kauniinkomea mies. Ihailla ja silittää poskea. Nousta parvekkeella pussaamaan.
Ihan helppoa.
Oletko se vainooja?
Täällä mä olen ja haluan olla edelleen muutakin rakastan ja mietin sua koko ajan jos pystyt niin ota muhun yhteyttä kun sä ja mä halutaan toisiamme ja tietysti seuraa olenhan mä sanonu et lopetat tollaisen huumorin mut et oo lopettanut susta se niin hauskaa mut suhtees se ei toimi