Jos nyt pessimistisesti, mutta realistisestikin ajatellaan. Siksi en ole mustasukkainen enää. Et ole mulle tilivelvollinen millään tavalla. Mulle olet kyllä ainoa sydämessäni ja mielessäni.
Mies ei meistä tule koskaan mitään
Anonyymi-ap
16136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Oikea puhetta. Jätä mielestäsikin hänet. Älä lisää hänelle kirjoita tänne ,jos kerran irti olet päässyt hänestä?
Kukaan ei tiedä kenelle puhut onneton pieni nainen sukkahousut makkaralla :)
Aavistinkin tuon, Ajatteleppa ruusuista tulevaisuutta jonka yhdessä saamme aikaiseksi.
Mutta muualta päin ollaan tilivelvollisia mulle. En oo mustis ollu aikoihin susta, ainoastaan ikävöiny. Ja ne rintsikat hei, mitkä löysit varmaankin sieltä makkarista XD ne oli hämäystä .. siskon entiset, ja entinen ystävämme sanoi että jätä jotain vihjeeksi ettet oo ollu yksin .. no mä jätin sen takia ne siihen yllytyksestä .. kiitti vaan kun taas jaksoit uskoo mua kun sanoin etten oo pettäny. mä en oikeesti oo koskaan pettäny ketään. en myöskään oo miesten kanssa maannu, sekin harhaluulo siitä sulla koska ystäväni sopi mun kännykän kautta treffejään mieheltään salassa. asui naapurissa nääs. :D ihan menit itte tohon lankaan noine uskomuksines. ihan itte. mä en oo pettäny enkä tuu pettämään. oon eri sarjaa kuin te. ja hei .. se narsismisuus .. sen voit jättää myös minusta pois, sillä tein kaikkeni että saatte olla yhdessä s kanssa. otin ne iskutkin vastaan ja podin monta kuukautta hammaskipua koska en päässyt menemään hammaslääkäriin kuin vasta kuukausien jälkeen. sun oikeesti olemattien juttujes takia jouduin myymään moton pois :( kiva kiva :/ sekin tulee ajankohtaiseksi vielä, usko mua. ois kannattanu sinne meiliin laitella ja alkaa sopia näitä kun pyysin monta kertaa, et halua tulla vastaan yhtään näissä. syyttää voi aina mua, että oon jättäny maksamatta lainoja tai velkoja kuten siellä varmasti on niin puhuttu, tiedän, mutta tiesitkös sinä että olisinhan mä hoitanu kaikesta AINA oman osuuteni jos mua ei ois laitettu pihalle. siinä on totuus eikä mikään selitys. kaikki pettäneet ja sitten jälkeenpäin syytellään ties mistä, mutta tällä kertaa mä oon mukana tässä ja aion ottaa sen minkä taatusti oon saava. ihan varmasti. en pahalla vaan siksi että jokin raja ja kohtuus sentään kaiken shitin jälkeen. ois vain ollu niiiiiiin paljon helpompi sopia keskenään nämä itte kenenkin.
Ei se mitään. Ei täällä palastalla oikeasti sulle mitään miestä ollutkaan.
En tiedä tuleeko meitä. Tiedän vaan sen että haluan jotain parempaa kuin minkä perään monet täällä kirjoittelevat: rakastelun ja seksin. Ahdistaa. Kunpa hänen ajatuksensa olisivat kauniita ja suloisia. Semmoisia jotka ovat musiikkia sielulleni, joissa ei ole pahaa.
Miksi kirjoitat näin. Kun oikeasti ajattelet muuta
ei rakastelu ja seksi oo se kaikki kaikessa .. toisenlaistakin tyydytystä on olemassa ja se tapahtuu tuolla henkisellä puolella enkä tarkoita nyt mitään uskonasioita. korvien välissä tapahtuva ja myös muualla kropassa sisäisesti tuntuva olo .. se kun on pidemmällä tähtäimellä parempaa kuin joku v-tun seksi. äkkiäkös tuota temput tekee, mutta entä se olo sen jälkeen .. tunteeko mitä sen jälkeen .. tai siloin kun sitä seksiä ei ole .. eihän joka hetki olla arjessa kuitenkaan hässimässä .. johan siin ois paikat nilellä XD
Mitä muuta ajattelen? En ajattele. Minulla tulee paha olo täällä olevista kirjoituksista.
Hämmästelen hyvin usein sitä, miten samanlaisia ajatuksia meillä on. Olemme niin samanhenkisiä. Se tuntuu välillä aika uskomattomalta. Onko sinulla jotain selitystä tähän?
Olette molemmat ihmisiä. Monet näistä jutuista resonoivat, koska ne ovat yleispäteviä inhimillisiä kokemuksia.
-sivusta
Kun kohtaat Pulun kerro terveisiä
Lulu Pulu
Kauniisti ajateltu aloittajalta.
Mä en tajua olin valmis kaikkeen mutta sinä itse taas jälleen j nainen pilasit kaiken miksi ihmeessä ihan kuin olisin ilmaa sinulle
Miksi sä sen meidän jutun aina saat pilattua olisi mukavaa olla yhteydessä