Kokoomukselle onnea

Nyt tällä vaalikaudella pitää poistaa Perintövero kokonaan. Itse äänestin vasemmistoliittoa, mutta he eivät olleet samaa mieltä, mutta kokoomuksessa ollaan ilmeisesti tästä kateusverosta. Kateus on syntiä.
491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Orpo lupasi vain rikkaille veronalennuksia !! Perintövero poisto voisi koskettaa köyhiäkin niin ei sitä tehdä !!

Äänestä

Perintövero on kaikkein järjettömin vero, mitä on olemassa. Piste.

Äänestä

Rikkailta pitää poistaa perintövero! Onhan suoraa keljuilua aatelisille.

Äänestä

ruotsissa ei ole perintöveroa ja rikkaat suomessa välttävät perintöveron verosuunnittelulla !!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt tällä vaalikaudella pitää poistaa Perintövero kokonaan. Itse äänestin vasemmistoliittoa, mutta he eivät olleet samaa mieltä, mutta kokoomuksessa ollaan ilmeisesti tästä kateusverosta. Kateus on syntiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu