Marinin hallituksen velat

Demarit ei ole köyhän asialla. Marin on oman uran ja rikastumisen asialla. Jokainen köyhä tulee tuntemaan sen nahoissaan
5105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Marinin hallitus antoi ylimääräisen lapsilisän viime joulukuussa koska Suomessa on 130 000 lasta köyhyysrajan alapuolella. Kokoomus on taas valmitautunut riistämään köyhiltä 6 mrd €:n leikkauksilla ja antamaan rikkaille, siinä on suuri ero!!

Äänestä

lopeta jo lässytys persaukinen persu.vaalit meni jo.

Äänestä

Velaksi annettuja lapsilisiä ym muita etuuksia antanut edesmennyt nais viisikon hallitus. Mikäs se on toisten pussista antaa ja luvata mitä tahansa ja luikkia vastuuta pakoon muihin palkkio hillovirkoihin.

Äänestä

MARINHAN SANOIKIN, SITTEN KÖYHÄT JA PIENITULOISET, MUISTAKAAHAN ÄÄNESTÄÄ TAAS.

Äänestä

Niin kuin kaikki politiikot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Demarit ei ole köyhän asialla. Marin on oman uran ja rikastumisen asialla. Jokainen köyhä tulee tuntemaan sen nahoissaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu