https://www.kauppalehti.fi/uutiset/tesla-nousi-toyotan-kantaan-merkkiuskollisuudessa-perati-kolme-neljasta-suomalaisesta-tesla-kuskista-pysyy-merkissaan/00c0e3ab-0f67-4101-8dd9-f5d9523f6f30?ref=iltalehti:e8a8&utm_source=www.iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi&_gl=1*yp4okt*_ga*MzI3NjU0ODc1LjE2ODAyNTQ2Nzk.*_ga_3L539PMN3X*MTY4MTEzNDA2OS43MzQuMS4xNjgxMTQ1NzcyLjAuMC4w
Tesla on niin hyvä etten voisi enää kuvitella ajavani millään muulla koskaan.
Vähiten vikoja ja paras huolto ja ajokokemus muutenkin loistava. Miksi ihminen ajaa millään muulla kuin teslalla?
Tesla on merkkiuskollisuuden uusi kakkonen eikä yllätä
14
360
Vastaukset
- Anonyymi
Dacia nousi Teslan kantaan.
- Anonyymi
Teslan hinnanalennukset lisäävät merkkiuskollisuutta lyhyellä aikavälillä. Uudempaan vaihtaessa väliraha pysyy kohtuullisena, mutta jos vaihtaa merkkiä huomaa, että vaihtohyvitys tosiaan tulee alentuneiden hintojen mukaisena.
Tosin eiköhän tähän hinnanalennuskisaan loppujen lopuksi lähde muutkin valmistat mukaan. Ei ne 10 000 - 20 000 euroa kalliimmat vastaavan kokoluokan autot kuitenkaan ole kuin alustaltaan ja koriosien sovitukseltaan parempia. Mutta ei 10 000 - 20 000 euroa parempia. - Anonyymi
Kovin on ihmeellisen kova tarve tesla-kuskeilla puolustella valintaansa...ihan jo auton rumuus ja varusteiden puute, sekä melu riittää itselleni syyksi olla ostamatta.
- Anonyymi
Taitaa olla yksi ja sama urpo, joka tuota amerikan ladaa täällä hehkuttaa....lienee aloittanut satoja topicceja:D
- Anonyymi
Mikähän varuste Teslasta puuttuu?
- Anonyymi
Katsokaa Youtubesta, HP Pajamiestä kun hän rassaa Teslaa. Teslan huoltonin jossain huitsinnevadassa. Tesla ei ole sen vähävikaisempi, kuin muutakka merkit.
- Anonyymi
Teslan systeemit pitää asiakkaan koulussa vähän samaan tyyliin kuin Toyotalla on panttimaksu, eli asiakkaan maksamasta ylihinnasta saa pienen palautuksen.
- Anonyymi
Varmasti mahtava herätä uuteen päivään kun joka aamu uusien teslojen hintoja viilataan alaspäin. Vanhanmallinen auto ja hurja riskiostos kun et voi yhtään ennakoida autosi hintaa huomenissa.. Sairaus se on kai tuokin, onnea!.
- Anonyymi
Teslan ostaminen on vähän kuin pörssisijoittaminen, harmittaa jos on ostanut silloin kun hinta on ollut korkea. Mikä on oikea hetki hypätä kyytiin, koska pohja saavutetaan.
Eli ei Teslassa mitään vikaa ole 35 000€ hintatasossa, 59 900 samasta autosta oli kupla, joka on nyt puhkeamassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teslan ostaminen on vähän kuin pörssisijoittaminen, harmittaa jos on ostanut silloin kun hinta on ollut korkea. Mikä on oikea hetki hypätä kyytiin, koska pohja saavutetaan.
Eli ei Teslassa mitään vikaa ole 35 000€ hintatasossa, 59 900 samasta autosta oli kupla, joka on nyt puhkeamassa.Auton muotoilu ei ole aivan tätä päivää..
- Anonyymi
"Vähiten vikoja " . Hah hah . Saksan katsatustilastojen mukaan vain Dacia on hieman huononpi kuin Tesla S ja 3 mallit . Tukivarsivikoja ja jarruvikoja enimmäkseen .
- Anonyymi
Koska minusta esim. Saksalaiset sähköautot ovat laadultaan parempia hiljaisempia niissä on keskitetty autoon kailla osa alueilla,
eikä toinen toistaan älyttömillä sovellutuksilla.
Myös auton vaihtaminen tuottaa ongelmia,keskustelin suuren premiun merkin myyjän kanssa miten toimivat kun Teslaa tarjotaan vaihtoon mielellään ei oteta ja jos täytyy niin edullisella hinnalla.
Syy tähän auton hintojen vaihtelevuus ja huono laatu,jos ensimmäinen katsastus lähestyy niin alustaan joudutaan uusimaan paljon osia,siitähän kertoi jo tutkimuskin että laatu on surkea - Anonyymi
Teslalla on vähän samantapainen pantti systeemi kuin Toyotalla ja suomalainen onniin yksinkertainen, että lankeaa siihen silmät ummessa kuin juoppo ilmaisen pullon perässä.
- Anonyymi
Millainen auto sinulla on kun tunnut tietävän enemmän kuin ammattilaiset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27245763Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5011410Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy22510998Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399810Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908648Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2836705Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti23385Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253083Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j13027Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle42943