Tietääkö kukaan kumpi toi onpassiven Suomeen. Oliko se Helmanni vaiko Suominen?
Kumpi oli ensin onpassivessa, Suominen vai Helmanni?
14
248
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan ei tiedä kuka sen on tuonut, eikä kukaan tiedä paljonko Suomessa on jäseniä mukana.
- Anonyymi
Jossain vaiheessa oli perustettuna onpassive facebook sivu. Siellä oli muistaakseni 18 jäsentä silloin vuonna 2021 kun onpassive tuli Suomeen. Tai vuodesta 2021 siitä on keskusteltu täällä (TÄÄLÄ).
Lahkolaisia täällä (TÄÄLÄ) ei liene muita kuin Helmanni ja Suominen (?). Ensinmainitun tunnistaa erehtymättömästi oikeinkirjoitusvirheistä. Mutta tämä toinen osaa kirjoittaa yhtä virkettä pidempiä postauksia ja oikeinkirjoitus on hallussa.
Mielestäni lahkolaisia on täällä (TÄÄLÄ) siis kaksi. Mahtaako Suomessa heitä enempää ollakaan?
Onecoinissa pidettiin oikein tupailtoja. Onpassivessa ei taida olla jäseniä niin paljon että kannattaa järjestää.
- Anonyymi
Hei te lahkolaiset! Tunteeko joku teistä tämän helmannin? Mitä mieltä olette hänestä? Onko hänestä ollut onpassivelle enemmän haittaa kuin hyötyä? Täällä häntä pidetään täydellisenä idioottina.
- Anonyymi
Nigerialaishuijauksenkin tärkein sääntö on, että alkutarina on niin uskomaton, että se karsii suurimman osan ajattelevista ihmisistä pois. Siinä mielessä tuo idiootin status on vain plussaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Think before you talk. https://www.facebook.com/reel/915014706508825?s=yWDuG2&fs=e
Voisitko tarkentaa mitä tarkoitat? Mitä haluat sanoa tuolla videolinkillä? Kukaan ei ymmärrä mitä tarkoitat. Mutta toisaalta, kukaan ei ole koskaan ymmärtänytkään.
- Anonyymi
Joku onpassivelainen puhui autokaupoista.
Olisiko tämä karbassosen yritys ?
https://www.carbase.fi/
Jyväskyläläinen autokauppa.
Base on basso suomeksi ja car on kar auto ruotsiksi.- Anonyymi
Todellakin, siinä videossahan mainittiin Henry Ford. Autokaupasta tässä varmasti on kysymys. Mutta en siltikään ymmärrä kytkentää siihen mitä täällä (TÄÄLÄ) on keskusteltu. Ehkä ei ymmärrä kukaan muukaan. Mutta ihmekös tuo kun kirjoittaja on täysin mieltä vailla oleva idiootti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todellakin, siinä videossahan mainittiin Henry Ford. Autokaupasta tässä varmasti on kysymys. Mutta en siltikään ymmärrä kytkentää siihen mitä täällä (TÄÄLÄ) on keskusteltu. Ehkä ei ymmärrä kukaan muukaan. Mutta ihmekös tuo kun kirjoittaja on täysin mieltä vailla oleva idiootti.
En ole nähnyt vieoita. Joku autokauppias puolusti Onpassivea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole nähnyt vieoita. Joku autokauppias puolusti Onpassivea.
Muistatko vielä kuka autokauppias ja missä?
- Anonyymi
Olisi tyyppillistä että Helmanni vastaisi tähän jälleen uudella videolinkillä. Sitä odotellessa.
- Anonyymi
En tiedä kumpi oli ensin mutta Helmanni on ainakin täysi idiootti ja kusipää
- Anonyymi
Niin metsä vastaa kun sinne huudetaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va145918Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645683Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko655103Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904686Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2264647Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1834557Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64529Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa654402Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153989Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast423915