Tietääkö kukaan kumpi toi onpassiven Suomeen. Oliko se Helmanni vaiko Suominen?
Kumpi oli ensin onpassivessa, Suominen vai Helmanni?
14
270
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan ei tiedä kuka sen on tuonut, eikä kukaan tiedä paljonko Suomessa on jäseniä mukana.
- Anonyymi
Jossain vaiheessa oli perustettuna onpassive facebook sivu. Siellä oli muistaakseni 18 jäsentä silloin vuonna 2021 kun onpassive tuli Suomeen. Tai vuodesta 2021 siitä on keskusteltu täällä (TÄÄLÄ).
Lahkolaisia täällä (TÄÄLÄ) ei liene muita kuin Helmanni ja Suominen (?). Ensinmainitun tunnistaa erehtymättömästi oikeinkirjoitusvirheistä. Mutta tämä toinen osaa kirjoittaa yhtä virkettä pidempiä postauksia ja oikeinkirjoitus on hallussa.
Mielestäni lahkolaisia on täällä (TÄÄLÄ) siis kaksi. Mahtaako Suomessa heitä enempää ollakaan?
Onecoinissa pidettiin oikein tupailtoja. Onpassivessa ei taida olla jäseniä niin paljon että kannattaa järjestää.
- Anonyymi
Hei te lahkolaiset! Tunteeko joku teistä tämän helmannin? Mitä mieltä olette hänestä? Onko hänestä ollut onpassivelle enemmän haittaa kuin hyötyä? Täällä häntä pidetään täydellisenä idioottina.
- Anonyymi
Nigerialaishuijauksenkin tärkein sääntö on, että alkutarina on niin uskomaton, että se karsii suurimman osan ajattelevista ihmisistä pois. Siinä mielessä tuo idiootin status on vain plussaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Think before you talk. https://www.facebook.com/reel/915014706508825?s=yWDuG2&fs=e
Voisitko tarkentaa mitä tarkoitat? Mitä haluat sanoa tuolla videolinkillä? Kukaan ei ymmärrä mitä tarkoitat. Mutta toisaalta, kukaan ei ole koskaan ymmärtänytkään.
- Anonyymi
Joku onpassivelainen puhui autokaupoista.
Olisiko tämä karbassosen yritys ?
https://www.carbase.fi/
Jyväskyläläinen autokauppa.
Base on basso suomeksi ja car on kar auto ruotsiksi.- Anonyymi
Todellakin, siinä videossahan mainittiin Henry Ford. Autokaupasta tässä varmasti on kysymys. Mutta en siltikään ymmärrä kytkentää siihen mitä täällä (TÄÄLÄ) on keskusteltu. Ehkä ei ymmärrä kukaan muukaan. Mutta ihmekös tuo kun kirjoittaja on täysin mieltä vailla oleva idiootti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todellakin, siinä videossahan mainittiin Henry Ford. Autokaupasta tässä varmasti on kysymys. Mutta en siltikään ymmärrä kytkentää siihen mitä täällä (TÄÄLÄ) on keskusteltu. Ehkä ei ymmärrä kukaan muukaan. Mutta ihmekös tuo kun kirjoittaja on täysin mieltä vailla oleva idiootti.
En ole nähnyt vieoita. Joku autokauppias puolusti Onpassivea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole nähnyt vieoita. Joku autokauppias puolusti Onpassivea.
Muistatko vielä kuka autokauppias ja missä?
- Anonyymi
Olisi tyyppillistä että Helmanni vastaisi tähän jälleen uudella videolinkillä. Sitä odotellessa.
- Anonyymi
En tiedä kumpi oli ensin mutta Helmanni on ainakin täysi idiootti ja kusipää
- Anonyymi
Niin metsä vastaa kun sinne huudetaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169