Ei siinä armeijan oppeja tarvita tulevaisuudessa puolustusvoimainkomentajalta. Jalkarättien käytön ja päiväpeiton viikkaamisen opettelun saa unohtaa kadettikoulussa ja keskittyä vaikka yleistietoon, hah hah haaa!!!...
JK Tämänkin ennustin jo kolmekymmentä vuotta sitten ja kirjoitin Kylkirauta lehteen mutta sitä ei julkaistu koskaan.
JK Tämänkin ennustin jo kolmekymmentä vuotta sitten ja kirjoitin Kylkirauta lehteen mutta sitä ei julkaistu koskaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Homoa ei pidä valita Suomen presidentiksi.
Sitäpaitsi joko Haaviston omavaltaisuus ja laittomat toimet Al Hol jupakan yhteydessä ovat unohtuneet.
Kaiken muun lisäksi Haavisto on vain pelkkä ylioppilas, eli täysin kouluttamaton. Siitä huolimatta hän on ulkomailla esiintynyt vierailevana luennoitsijana tohtorin oppiarvolla.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17819321j
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Höpön löpön, nuo jutut Haavistoa vastaan olivat oikeiston hyökkäystä ja yritettiin mustata hänen mainettaan, mutta siinä epäonnistuttiin pahasti.
Sanokaa mitä sanotte, niin Haavisto on meidän tuleva presidentti ja ylivoimainen ehdokas, tuota Aaltoilan venkoilua minä nauran.
HS:
Aaltoilan vihreä tausta myös:
"Eläinten oikeuksien ajajana profiloitunut vihreiden eduskuntavaaliehdokas ja ympäristöfilosofi Elisa Aaltola kertoo, että hänen kampanjatilaisuuttaan häirittiin Turussa.
Vaalitilaisuus pidettiin lauantaina 28. tammikuuta Turun raatihuoneella. Tilaisuudessa oli mukana Elisa Aaltolan veli, Ulkopoliittisen instituutin johtaja Mika Aaltola.
Tilaisuudessa Aaltolalle annettiin kukkapaketti, josta paljastui kuolleita kukkia. Lisäksi tilaisuuden aikana rakennuksen ulkopuolella oli valkoisiin haalareihin ja naamioihin sonnustautuneita ihmisiä. He pitelivät kylttejä, joihin oli kirjoitettu Nato-vastaiseksi tulkittavia iskulauseita.
”Ennen tätä tilaisuutta, kun valmistelimme paikkoja, paikalle tuli kaksi naista, jotka ojensivat minulle kukkakimput, jotka olivat paperissa. Naiset ojensivat kimput minulle ja sanoivat, että siinä on kimput minulle ja Mikalle. Sitten he häipyivät paikalta. Sisällä oli mustuneita ja kuolleita kukkia”, Aaltola kertoo."
Haittaako ketään... kun Antonio oli alaikäinen Pekan astuessa häntä ekankerran, tokankerran....jne.
Haavistosta ei koskaan tule Suomeen Presidenttiä!
Katsotaanpa, Suomella ei ole varaa valita muuta kuin parasta ja meillä ei ole yhtään muuta henkilöä joka olisi valmis heti työhön. Hänet tunnetaan EU:n, Naton, YK:n ja periaatteessa koko maailman valtioissa. Hän on yhtä tervetullut mihin tahansa valtioon ja häntä arvostetaan.
Meillä on enää pieni, vanhoillinen, uskonnolliseen funtamentalismiin taipuneita äänestäjiä, että nämä eivät voi vaikuttaa kenenkään valituksi tulemista.
Persut ja Räsäsen porukka voivat sitten äänestää vaikka paavia Suomen pressaksi.
Punaviher vasurit eivät saa tahtoaan läpi ja täysin kouluttamattomasta homosta ei tule meille presidenttiä.
Onhan se kumma, että koko Nato operaation tärkein mies, mies joka on tehnyt kaiken toimenpanoon kuuluvan työn ja neuvotellut USA;n, Turkin ja Unkarin ulkoministerien kanssa ei kelpaa presidentiksi? Satakertaa pätevämpi presidentiksi kuin yksikään noista muista ehdokkaista. Jos hän sai Niinistöä vastaan 37% niin mitä luulette olevan näitä muita ehdokkaita vastaan? Valitaan, siis kansa valitsee, eikä puolueet hänet ensimmäisellä kierroksella.
Mika Aaltola on seuraava presidenttimme,kehtaa näytellä ulkomaillakin.
Vihreä hänkin, mutta ei mikään politiikko vaan tutkija. Enpä usko, että kansanvaalilla mitään mahdollisuutta toiselle kierrokselle.
Peltokankaasta presidentti - toinen Kekkonen...
mitenkäs pekan ns puolison käy kun menee valtiovierailulle muslimimaihin