Onko Vihreät nyt saavuttaneet opitmikokonsa Suomessa, vai olisiko vielä yksi 30% lasku tarpeen, että kaikki olisi hyvin maassamme?
Vihreän puolueen opitmikoko Suomen kansan kannalta?
11
107
Vastaukset
- Anonyymi
Tuttu moktar juu.
3 % on hyvä
Kannabis kannatusKolmen prosentin valtakunnallisella kannatuksella voisi saada kuusikin kansanedustajaa, jos vihreät keskittyisivät vain Helsingin vaalialueelle (jolloin heillä olisi siellä jopa nykyistä korkeampi kannatus). Jos taas 3% olisi Vihreiden kannatus tasaisesti koko maassa kaikissa vaalipiireissä, niin tulos voisi olla nollakin kansanedustajilla mitattuna. Uudellamaalla LNyt sai 3,7% ja yhden edustajan kuten KD 3,5%:lla. Satakunnassas vassarit putosivat 8,3%:lla. Alle 3% läpimenijöitä ei tunnu löytyvän.
- Anonyymi
Oikea määrä olisi 0 prosenttia.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17819880Q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Kyllä, "opitmikoko" on saavutettu, mikä tuo sitten onkaan.
Kielikouluun kuitenkin olisi syytä mennä. - Anonyymi
Iiriksen reisi on optimi koko.
- Anonyymi
Vihreä "downsizing" on aina hyvä ja kannatettava asia
No näinhän se on nähtävä, että hyvin meni vaaleissa. Vihreät säästävät omalta osaltaan luontoa, kun ei taksikorteilla suhata pitkin maakuntia yms.
- Anonyymi
EI LÄHEELEKÄÄN VIHREÄT OLE SAAVUTTANEEN TASOA JOLLE TULEE PÄÄSTÄ, KOLMEEN KANSAEDUSTAJAAN. NIILLEKIN PORTTIKIELTO EDUSKUNTAAN.
Kyllä minulle kävisi 3 vihreää kansanedustajaa, mutta ei tuo porttikielto. Demokratia arvoonsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522175
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411403Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941375- 1681281
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59920Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839