Miksi nainen aina toistat samaa kaavaa

Hypit suhteista toisiin kuin tuuliviiri ja kun hetken huume eikun huuma loppuu niin lennät taas kukasta kukkaan ja jätät taaksesi särkyneitä ihmisiä?
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voitko kertoa miksi et ole kellekkään uskollinen?

Äänestä

Pettämistä on monenlaista, kaikesta voi mennä rikki. Ja jos elämä ei ole eikä siitä tule semmoista että siinä on hyvä olla. Silloin saa erota. Sinkkuna saa katsella ja kokeillakin. Kohtuudella. Ei ihmisistä voi tietää ennen kuin tutustuu. Olen pettänyt, en ikimä hyvässä suhteessa. Nyt saan treffailla jos haluan.

Äänestä

Mitä sinä ja mistään tiedät?

Äänestä

Anteeksi kaikille, joita olen loukannut. Kun elämä on ollut niin pitkään ollut pimeydessä, yrittänyt löytää tiensä eteenpäin vuosien ajan ihmisten hylätessä syystä tai toisesta sitä on tuntenut itsensä niin vialliseksi. Sitä on kaivannut lohdutusta ja jotakuta joka ottaisi syliin ja sanoo, että kaikki järjestyy. Jonkun joka olisi auttanut järjestämään päänsisäistä kaaosta. Yrittää olla kaikille jotain, antaa heille den mitä he haluavat,
jotta he pitäisivät sinusta ja unohtaa siinä samalla sen mikä on itselle oikeasti tärkeintä.

Ketään en olisi halunnut satuttaa, mutta olen siinä kuitenkin onnistunut ja pyydän kaikilta vielä uudelleen anteeksi. Eihän se mikään puolustus ole, mutta olen kaikkien kaoottisten minua rikkoneiden ja eheyttäneiden vuosien jälkeen aivan loppu ja pystyn sen viimein myöntämään kaikille ääneen. Kun on tarpeeksi kauan yrittänyt pitää itsensä pystyssä, on romahduskin sitten sen mukainen. Halusin vain nukkua ja levätä edes hetken ilman, että joku tarvitsee minua tai haluaa minusta jotain.

Kaikkein eniten kadun sitä, että loukkasin verisesti sitä ihanaa miestä, joka kuunteli, keskusteli, todella näki kuoreni läpi. Valaisi huoneen hymyllään ja merkillisillä vedenhakutouhuillaan. Palautitko muuten niitä saksia koskaan? Epäilen, että ei halua enää olla missään tekemisissä sekopään tuuliviirin kanssa, joka ei tiedä puolet ajasta mikä on ylös ja mikä alas, kun on ollut liian itsepäinen pyytääkseen apua kun sitä olisi tarvinnut.

Niin monta vuotta ollut se joka on pitänyt itsensä pystyssä muita varten, kaikki ovat hokeneet, että sinä olet niin vahva ja toivonut, että joku huomaisi sen kaiken tuskan, jota sisällä kannan. Sitten kun joku niin tekee, niin minä tapani mukaan onnistun pilaamaan kaiken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hypit suhteista toisiin kuin tuuliviiri ja kun hetken huume eikun huuma loppuu niin lennät taas kukasta kukkaan ja jätät taaksesi särkyneitä ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu