Ihastuminen terapeuttiin

Anonyymi-ap

Ehkä täältä voisi löytyä vastaavia kokemuksia otsikon aiheesta.

En tiedä kuinka tavallista tällaisten tunteiden ilmeneminen on tai onko tunne jotenkin vääristynyt muistuttamaan ihastusta, jos traumojen käsittely terapeutin kanssa onkin myllertänyt ajatukset odottamattomaan pyörteeseen. Yhtään vähempää erikoisemmaksi omaa tilannettani ei tee se, että olemme terapeuttini kanssa samaa sukupuolta, enkä todellakaan usein ajaudu ajattelemaan saman sukupuolen edustajia tässä mielessä.

Mitä tällaisessa tilanteessa oikein edes voi tai kannattaisi tehdä? Terapeutin löytäminen on niin vaikeaa ja kun kaikki tuntuu nykyisen kanssa sujuvan erityisen hyvin niin en siitäkään syystä edes tahtoisi ajatella etsiväni toista.

Ehkä se hälvenee? Vielä kuitenkin olisi pitkä yhteistyö edessä.

3

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä aloituksesi kuuluisi enemmän tunteet, tai ikäväpalstalle. Olen minäkin yhden kerran ihastunut yhteen tapaamaani psykiatriin. Tosin se olikin vain päivystysluontoinen tilanne. Ei tavattu montaa kertaa. Komea oli ja monella tapaa kiinnostava. Sikäli en tosin ymmärrä miksi ylipäätään ihastuin häneen. Koska en edes kannata hänen lääketiedettään, pidä psykiatriasta, enkä ole samaa mieltä alalla vallitsevista dogmeista ja hoitokeinoista.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        ❤️ ­­N­y­­­m­f­­o­­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17821861W

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Speksejä en osaa antaa, mutta tietääkseni sitä tapahtuu aika ajoin. Joitain teorioitakin muistelen vuosien varrella tulleen vastaan, mutta mitään yksiselitteistä ei niissäkään tainnut olla.

      Taitava terapeuttihan ottaa sellaista "ammattimaista etäisyyttä", mikäli hän tunnistaa ihastumisen.

      Muutenhan kukaan ulkopuolinen ei voi sanoa, että jatkatko vai ei. Ehkä tärkeintä on se, että tunnistat tilanteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      2000
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1405
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      98
      1351
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1225
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1131
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      987
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      986
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      981
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      950
    10. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      879
    Aihe