Ultrassa todettiin eturauhasen hyvälaatuinen liikakasvu jonka hoitoon määrättiin Duodart 0,5 mg kapseleita. Selitteessä sanotaan sen voivan vaikuttaa halujen vähenemiseen. Onko lukijoissa yllä kerrotun lääkkeen käyttäjiä ja mitkä ovat vaikutukset tietyissä kysymyksissä?
Mitä Duodart vaikuttaa?
26
3155
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan se vaikuttaa monella tavalla. Vähän yksilöllistä. Tärkein vaikutus on eturauhasen kasvun hillitseminen, jopa eturauhasen pieneneminen, jolloin nuo virtsaamishommat helpottuvat ja syöän ruskikin vähän pienenee.
Seksihalut voivat laimeta, joillain ei. Seisokki voi heiketä. Asiasta kannattaa puhua hoitavan lääkärin kanssa, määrää siihen kyllä apua. Tosin nämä ns. siniset pilleritkään eivät auta, ellei kertakaukkiaan ole seksihaluja. Yleensä tehoavat kyllä hyvin.
Sitten tuo siemensyöksy. Sperman määrä voipi vähetä ja toinen yleinen vaikutus on se, että purkaus suuntautuu joko osin, tai kokonaan virtsarakon suuntaan. Sinällään se ei ei ole vaarallista. Tavara tulee kyllä virtsan mukana pihalle.
Ei muuta kuin nauttimaan elämästä lääkityksestä huolimatta.- Anonyymi
Jatkoa. Sori nuo näppisvirheet.
Omalla kohdalla kyllä urologi selitti nämä sivuvaikutusmahdollisuudet aika hyvin. Vuoden käytön jälkeen eturauhanen oli selvästi pienentynyt ja vessareissut helpottuneet.
Halut eivät ole menneet. Orgasmin saanti jonkin verran työläämpää, mutta saahan vaimokin sitten naatiskella pidempään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jatkoa. Sori nuo näppisvirheet.
Omalla kohdalla kyllä urologi selitti nämä sivuvaikutusmahdollisuudet aika hyvin. Vuoden käytön jälkeen eturauhanen oli selvästi pienentynyt ja vessareissut helpottuneet.
Halut eivät ole menneet. Orgasmin saanti jonkin verran työläämpää, mutta saahan vaimokin sitten naatiskella pidempään.Spede se taas jaksaa satuilla buaahaa
- Anonyymi
Eikös kaikki eturauhas lääkkeet aiheuta impotenssia? Haittavsikutus listan mukaan? Munlaisia en löytänyt!
- Anonyymi
Eikös tuo asia ollut aika hyvin jo tuossa yllä selvitetty. Itsellä taitaa olla lääkitys heti kohta ajankohtainen. PSA koholla kunnolla ja yöllä saa hyppiä vessassa.
- Anonyymi
Eipä sulla urpolla seiso muu kuin järki hehehee 🤣😅
- Anonyymi
Lisäisin vielä tuohon sivuvaikutusten listaan muutaman tärkeän seikan.
Kyseinen lääke voi nimittäin joillain aiheuttaa ihokarvojen kadon, mutta samalla hiusten kasvu lisääntyy. Lisäksi se voi joillain vaikuttaa miestissien kasvuun.
Lääke sisältää myös varoituksen, että sitä eivät naiset ja lapset saa edes koskea. Lisäksi lääkettä käyttävän on sukupuoliyhteyden aikana huolehdittava siitä ettei limakalvokosketusta synny, eli on aina muistettava käyttää kondomia.- Anonyymi
Joo kondomi koskee sitä tilannetta, että jos muutes voi tulla raskaaksi Lääke voi vaurioittaa sikiötä.
Ei muuten kondomitarvetta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo kondomi koskee sitä tilannetta, että jos muutes voi tulla raskaaksi Lääke voi vaurioittaa sikiötä.
Ei muuten kondomitarvetta.Sinähän ammut räkäpäitä muutenkin
- Anonyymi
Eturauhas lääkkeisä huimaus ominaisuus. Jos verenpaine lääkkeitä,niissä sama. Yhteisvaikutus kova. Ei voi käyttää!
- Anonyymi
Nyt on lueteltu kaikenlaista. Mahdolliset haittavaikutukset ilmenevät noista lääkkeen mukana tulevista ohjeista.
Kaikki eivät saa mitää haittavaikutuksia ja jollekin voi tulla vai jokin niistä enemmän ja vähemmän lievänä.- Anonyymi
On ne vittumaisia! Etenkin imbotenssi ja huimaus!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On ne vittumaisia! Etenkin imbotenssi ja huimaus!
Impotentti pentti avautui buaahaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Impotentti pentti avautui buaahaa
Sinun tuhkalerpun kamu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Impotentti pentti avautui buaahaa
Olet imbotenntti,tunsit kareruutta?
Jos ei käytä? Säästyy nuija!
- Anonyymi
Turhaan tänne palstalle laitettu. Tämän asian olisi voinut käsitellä tuolla sairauksien keskustelualueella.
- Anonyymi
Nitrot (Dinit) ja potenssilääke ei sovi yhteen. Verenpaineet romahtaa. Ikävää niille, joilla sepelvaltimotaudin vuoksi on tarvetta nitroille.
Parempi siis ottaa statiinilääkitys ajallaan niin ei tule nitroille tarvetta kolesterolista saadun sepelveltimotaudin vuoksi. - Anonyymi
Olen aloittaja. Käytetyäni lääkettä nyt kuukauden verran painoni on kohonnnut 2,5 kg. Lenkkeilen edelleen samalla teholla eikä ruokailussani ole tapahtunut oleellista muutosta joten olen hieman ihmetellyt nousua. Voiko lääkkeellä olla tällaista vaikutusta?
- Anonyymi
Ota lisää kaljaa plösö
- Anonyymi
Eturauhadlääkkeen vaikutuksesta jäin sängynpohjalle!
- Anonyymi
Hei! Kutsumme sinut käymään uudessa chatissa! Meitä on yli miljoona! 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/G7v9T0
- Anonyymi
Niiden haita isot. Hyödyistä en tiedä!
- Anonyymi
Minulla on vaikuttanut sen, että en saa kunnon erektiota, sellainen puolijäykkä. Olen muutaman kerran yrittänyt yhdyntää, mutta en saa työnnyttyä sisään ja jos saankin, niin muutaman työnnön jälkeen luiskahtaa ulos. Siemensyöksy kyllä tulee käsipelillä tai suuseksillä. Sperma on muuttunut kirkkaaksi.
- Anonyymi
Niissä lukee haitoissa? Pysy matkuulla,että huimaus ohi? Olisi pitänyt maata koko päivä!
Ketjusta on poistettu 157 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3736621Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta754263Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443634Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1203584Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1423565Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll953519Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2463510Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a133041Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1052794Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi372719