Politiikan huipulla saattaa olla kohta kotkalainen kansaedustaja. Ja se palkka on sitten sen mukainen.
Juho Eerolasta on noussut nopeassa ajassa merkittävin kotkalainen poliitikko kautta aikojen.
Tuleeko Juho Eerolasta korkea-arvoisin kansanedustaja
21
397
Vastaukset
- Anonyymi
Eerolasta en osaa sanoa, mutta Kotkasta löytyy ainakin ala-arvoisin perseennuolija.
- Anonyymi
Maahanmuuttoministeri Sivari Hallah-ahon salkunkantaja kuten tähänkin asti, lue lisää MV lehdestä tai Hommaforumilta.
Juho Kierola tykkää Suomen Sisu pastilleista vaikka ei enää imago syistä maistu.
Ajoi taas tukan valtiopäivä avajaisiin että pääsisi keltaisen lehdistön lööppeihin, ei päässyt jäi turnulta pörröparta ajamatta. Rahat meni ponnarin poistoon ja lapsensa kongolais taustaiselle äidille elureihin. - Anonyymi
Hyvä aloitus ja aikalailla ajankohtainen.
- Anonyymi
Aika näkymätön on Eerola ollut, vaikka pitkään eduskunnassa. Vähän sama vika on muillakin Kaakkois-Suomen edustajilla ollut viime vuosina. Tuppaavat häviämään valtakunnan uutisista valinnan jälkeen.
- Anonyymi
Vai näkymätön!
Haloo, missä illuusiossa elät!
Eerola jatkuvasti televisiossa esillä kun johtaa eduskunnanan puhetta! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai näkymätön!
Haloo, missä illuusiossa elät!
Eerola jatkuvasti televisiossa esillä kun johtaa eduskunnanan puhetta!Älä loukkaannu. Tää oli tarkoitettu vitsiksi.
- Anonyymi
Mitä vähemmän Eerola sa aikaan, sitä parempi Suomelle.
- Anonyymi
Kyllä Eerola Puhemiehen nuijan nappaa, jos Persut Halllitukseen menee.
- Anonyymi
Kaikki Tipaleen vastaukset osoittaa sen, ettei se kateellinen ja katkera trolli toivu koskaan kansanedustajan menestymisestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki Tipaleen vastaukset osoittaa sen, ettei se kateellinen ja katkera trolli toivu koskaan kansanedustajan menestymisestä.
Ajatteles sitä tuskaa mikä sillä on!
On tehnyt vuosia trollimaallittamista kansanedustajasta ja kuinkas sitten onkaan käynyt!
Eerola on politiikan huipulla huippupalkoilla, mutta kateellinen ja katkera trollimestari on persaukisena luuserina jäänyt roskalavan tonkijaksi!
- Anonyymi
Jos luoja tai Petteri suo, niin perussuomaliset saa viisi ministeripaikkaa.
1.Purra
2.Halla-aho
3. Ranne
Eli nämä on satavarmoja.
Jos Juhosta ei tule Puhemiestä, niin varmasti on ministeri.- Anonyymi
Juuri näin. Puolueesta erotettu trollitehtaija ei kestä Juhon menestystä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri näin. Puolueesta erotettu trollitehtaija ei kestä Juhon menestystä.
Miten juho on menestynyt ? Onko saanut eduskunnassa mitään näkyvää aikaiseksi ?
- Anonyymi
Me kriittiset ollaan kaikki Taipaleita?
- Anonyymi
Kansanedustajan menestys on muurarille painajaista.
- Anonyymi
RKP ratkaisee, myös Keskustaa huudetaan apuun. Muuten pukkaa punamultaa.
- Anonyymi
Eduskunnan puhemies Eerola?
- Anonyymi
Laittakaa nyt hyvät persut Juho kysymään työmies putkoselta neuvoa,että millä saataisiin nää poliittiset lakot loppumaan. Kohta voi suomi seisoa jopa 2 kuukautta. Putkonen varmaan jo odottaa että otettaisiin yhteyttä
- Anonyymi
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
- Anonyymi
Eipä näyttänyt tulevan korkea-arvoista kansanedustajaa..
- Anonyymi
Hakkaraisen ajattekua ouolueesta :– Perussuomalaisista on tullut puoluejohdon kumileimasin. Puoluejohto tekee itselleen hyväksi katsomia päätöksiä, joista on heille etua, ei puolueelle. Puoluejohto ei kuuntele kenttää enää yhtään. Itä on lännessä ja oikea käsi ei tiedä mitä vasen tekee. Puoluejohto on ottanut samanlaisen roolin kuin Pohjois-Koreassa tai Venäjällä: puoluehallitus ei uskalla haastaa puoluejohtoa erottamisen pelossa, Hakkarainen lataa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17022195Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant689392Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277397Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805864Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215840Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324898HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894526Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm934298"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770