Ihmiset eivät ole nostannet meteliä vaikka kestä kauan ennen kun tuotevirhe palautus näky.

Anonyymi-ap

Juu sattumalta tämän oivalsin juu sattui tällainen että ostin lenkkarit ja pari päivä kävellin nillä lyhyt matka mutta pohjat niistä meni ihan rikki kivistä jopa lähellä että kivet olis tullut pohjasta läpi.

Eli nissä oli niin pehmoiset pohjat ja karkea kuvio että kivet kaivaitui pohjasta sisälle meinasi jo melkein tulla pohjasta läpi.

Juu palatuin ne kaupppan parin päivän päästä eli otin kuitti muukan eli nyt hän kauppias on ojeistettu palataman ne rahat saman maksutapan kun millä ne oli maksettu eli lähimaksu ja samalle kortille millä maksu on suoritettu huijauksen välttämiseksi eli näin on kauppaias opastettu tekemään ja hän ei pysty sihen vaikuttaman.

Eli olihan se tuotevirhe eli kyse oli lenkkareista ja kiviä on aina joskus kävelle esim heikkatiellä mutta minä rupesin miettimän miksi ei ne rahat näy heti että saa samantien kun on käymässä osta toiset vastavat lenkkarit.

Ja ne sanoi että pari päivä mene ennen kun hyvitys näky joten googlasin ja sinä luki joitakin pankki päiviä ja myös se että jollain on jopa mennyt huomattavan kauan ennen kun hyvitys näky.

Ja minä palautin ne perjantaina ja sinä on pyhä välissä ja totesin että ne päivät on pankki päiviä ja nillä mene paksotakin huomattavan kauan ennen kun hyvitys näky vaikka kyse olisikin vain 2-3 päivän luokka.

Ja Google minä huomasin että jollain on mennyt jopa huomattavan kauan jopa vikkoja ja silloin minä hokasin että.

Se on niin harvinnaista että ihmiset tekevät palautuksen tuotevirhen takia että ei kovin moni ihminen ole tästä tehnyt meteliä esim jos maksa eri pankkista niin se mene nykyän aika nopeasti että rahat näkyvät kun ihmiset ovat tästä nostannet kova meteliä.

Ja nykyän mene jopa nopeasti ennen kun mh bussienakko näky kun ihmiset ovat tästä nostannet meteliä.

Mutta ajatele ihminen osta kallin tuotten kortilla ja palautta tuotten tuotevirhen takia ja hänellä on kova tarve osta vastavanlainen tuote tilalle mutta rahat ovat huomattavan kauan sinä kauppan systemissä kinni eikä hän saa nopesti ostettua vastavanlainen tuotte tilalle kun ihmiset eivät ole tästä nostannet meteliä.

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun ei laki sano että kuinka kauan nillä saa kestä ennen kun hyvitys näky asiakalla niin minä luin google.

      Niin se hän on vähän sama asia kun että lainat kaveriltta ja kun kysyt hänelttä että koska pitä maksa takasin.

      Ja kaveri sano että maksa joskus takasin sillon kun jaksat.

      Niin sinähän tietenkin ajatelet että ei minun ensi tilistä tarvitse maksa takasin minä hän voi vaikkapa esim vuoden päästä maksa takasin.

      Niin samalla tavalla ajatele palvelun tarjoaja kun ei laki lue kuinka kauan saa kestä ennen kun hyvitys tuotevirhestä näky asiakalla.

    • Anonyymi

      Mistä sinä mitään mistään tiedät? Luulet ja kuvittelet jotain omassa päässäsi. Mietippä tätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      141
      6861
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      60
      4077
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3802
    4. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      137
      3746
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      3065
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      41
      3005
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      37
      2916
    8. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2570
    9. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      2402
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2364
    Aihe