Onko Savonlinnassa taidemuseota?

Tekisi mieli katsella vaikka Rembrandtin tai Van Goghin mestariteoksia.
18478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Onhan noita kulttuurikaupungissa vähän joka nurkalla eikun vasn menet katsomaan

Äänestä
  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    😍 ­N­­­y­­m­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178233242

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Miula näkkyy puhelimessa kaikki mainittujen maalareiden taulut.

Äänestä
  • Totta ja tarkemmin ajatellen, niin nettihän on täynnä taidetta eli mihin mitään näyttelyitä edes tarvitaan

    Äänestä

Vessan peiliin hienot kehykset, niin voi kahella Luojan luomusta.

Äänestä

Nyt on Helsingin Ateneumissa hieno näyttely. Tervetuloa vaikka Onnibussilla päiväretkelle Stadiin.

Äänestä
  • Ehkä sitä vielä keksitään jotain mukavampaa tekemistä päiväksi kuin istuminen bussissa .... Stadiin ja takaisin!
    Nauti sinä vaan ihan rauhassa Kivikylän näyttelystä, niin me käväistään sitten paremman aikataulun mukaan, samalla muuallakin kuin taidenäyttelyssä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ehkä sitä vielä keksitään jotain mukavampaa tekemistä päiväksi kuin istuminen bussissa .... Stadiin ja takaisin!
    Nauti sinä vaan ihan rauhassa Kivikylän näyttelystä, niin me käväistään sitten paremman aikataulun mukaan, samalla muuallakin kuin taidenäyttelyssä.

    Pysy ajan tasalla Ateneumin näyttelyistä, tapahtumista, palveluista ja muista ajankohtaisista asioista tilaamalla Ateneumin kerran kuukaudessa lähetettävä uutiskirje!

    https://ateneum.fi/

    https://yle.fi/a/74-20026365

    Etukäteen suunniteltu tekee reissusta antoisamman.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pysy ajan tasalla Ateneumin näyttelyistä, tapahtumista, palveluista ja muista ajankohtaisista asioista tilaamalla Ateneumin kerran kuukaudessa lähetettävä uutiskirje!

    https://ateneum.fi/

    https://yle.fi/a/74-20026365

    Etukäteen suunniteltu tekee reissusta antoisamman.

    Kiitos Ateneum-kommentista ja linkeistä 🙂!

    Äänestä

  • Mieluummin junalla. Se on ilmastoystävällisin. Ps. Käykää samalla myös mummotunnelissa;)

    Äänestä

Eikös tuo liene, jossain.

Äänestä
  • Onhan se jossain, mutta ei Savonlinnassa

    Äänestä

Savonlinnassa on taidemuseo. Kauppalinna, pilkkakoskenkatu 3. Siellä on myös luksuskylpylä parkkihallissa.

Äänestä
  • Eipä löytynyt taidemuseota eli uskokaa pois ettei täällä ole vuosiin sellaista ollut.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Eipä löytynyt taidemuseota eli uskokaa pois ettei täällä ole vuosiin sellaista ollut.

    Ei ole kaupungissa taidemuseota enää. Mutta voihan itse maalata oman kuvansa seinälleen. Se tulee halvemmaksi kuin ostaa taulu.

    Äänestä

Savonlinnassa ei ymmärretä mitään taiteen päälle.

Kun Sln Seurakunta uusi imagoaan ja järjesti kilpailun minä piirsin kauniin, ja erittäin halutun, "Kirkkoveneen" niin eivät sitä ottaneet mukaan....

Siitä pettyneenä tein samalaisen suuren koivun kantoon Jonseretillani. On yhä siellä ja monet ovat kehuneet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tekisi mieli katsella vaikka Rembrandtin tai Van Goghin mestariteoksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu