Kotka tarvitsee munaajansa sanoo Juho Kierola

Anonyymi-ap

17

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä narsu romahda lopullisesti vielä. Koita kestää kansanedustajan menestystarina, joka hakee vertaistaan koko Suomen poliittisessa historiassa.
      Narsistisuudestaan tunnettu aloittaja ei trollitehtailijana kestä asetelmaa, jossa hänen entinen puoluekaverinsa Eerola on edennyt politiikan huipulle, mutta trollimestarina tunnettu varavaltuutettu on potkittu pois puolueesta ja saanut täydellisen epähenkilön asemansa sen takia, koska ei osaa kateellisena ja katkerana luuserina muuta kuin vittuilla, jonka takia menettänyt sen jättivarallisuudenkin. Mutta ei se tollo vaan tajua kuinka hölmö on. Oli niin hölmö, että petti sen Haminan herrankin, jolle annettiin isoja lahjoituksia sen takia, kun ei lähtenyt mukaan ahneen ja ilkeän aloittajan rikoskelkkaan.

      • Anonyymi

        Olipa hyvä analyysi Eerolan maalittajasta. Kaikki asiaa seuranneet tietää sen Otsolan trollin, jonka nimeä ei kannata tänne mainita, koska muuten se kyylä myyrä kantaa narsistiseen tyyliinsä sivivuokoille niitä lappusiaan väittäen olevansa uhri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olipa hyvä analyysi Eerolan maalittajasta. Kaikki asiaa seuranneet tietää sen Otsolan trollin, jonka nimeä ei kannata tänne mainita, koska muuten se kyylä myyrä kantaa narsistiseen tyyliinsä sivivuokoille niitä lappusiaan väittäen olevansa uhri.

        Perskutarallaa just näin se on tehnyt aina. Pahimman laadun tölviä ja sitten nillittää enhän se miä vaan muut heh.


    • Anonyymi

      Kyllä tyä kaikki Kotkalaiset poliitikot ootte turhaksi käymeet. Ette saa aikaiseksi juuri mitään Kotkan eteen. Ottakaa nyt hyvät poliitikot oppia naapurikaupungista Kouvolasta jossa on yrittämisen meikkiä.

      • Anonyymi

        Kyllä nyt kannattaa ryhdistäytyä.Vaarana on että kaikkien puolueiden edustajat Kymenvaalipiiristä ottaa Kouvolan edustajat ja Kotka jää ilman edustajaa.


      • Anonyymi

        Otamme mallia Kouvolan taudista. Sheikki lainlaatijana varttui eduskunnannassa verovelkojen vanhenemista, ei tarvinnut kauan varttua persun kun 250 000 eeroa oli kuitattu veronmaksajille velat.


      • Anonyymi

        Kyllä myä kymiläiset pidetään Kotkaa ainakin julkisuudessa vasta ajoin poninhännänkin pois, Seiska ja Iltis ei ole vielä huomannut että olen ministeri ainesta . Vasta laadin Sipilällekin maahanmuutto ohjelman ja löin sillä kaikki muutto ennätykset.
        Paaterokin puuhailee vaan taustalla eikä edes strippaa kuten minä.

        https://i.imgflip.com/7ijzcp.jpg


    • Anonyymi

      Aloittaja on muurannut itsensä vaino-addiktioon.

      • Anonyymi

        Turvansoittaja tiedetään. Siinä sen kyylän taas näette.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Turvansoittaja tiedetään. Siinä sen kyylän taas näette.

        Kaikki johtuu woimatonki-ilkimyksen kateudesta. Se on sairaan kateellinen Eerolalle korkeasta asemasta ja hemmetin isoista tuloista. Itse tonkija ei ole pärjännyt missään, paitsi rosvokeikoilla ja trollin hommissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki johtuu woimatonki-ilkimyksen kateudesta. Se on sairaan kateellinen Eerolalle korkeasta asemasta ja hemmetin isoista tuloista. Itse tonkija ei ole pärjännyt missään, paitsi rosvokeikoilla ja trollin hommissa.

        Eerolakin rakennutti korkeassa asemassa uunia ja antoi palkaksi betonia, muurilaastia ja kauhaa, toi mersulla jonkuu blondin kanssa. Oli kuulemma avustaja Ulla.


    • Anonyymi

      Perussuomalaiset ovat aivan mahtavia ja Juho Eerola on luonut varsin mittavan poliittisen uran.

      Muistakaa että Perussuomalaiset ovat Suomen suurin puolue, Kokoomuksen ohella.

      • Anonyymi

        Juho Eerolan ura romahtaa siinä vaiheessa kun hän uskaltaa avata suunsa.


    • Anonyymi

      Eerola pärjää ihan hyvin kunhan malttaa kuunnella työmies Putkosen neuvoja.

    • Anonyymi

      Olen sitä mieltä että Purran olisi pitänyt tehdä työmies Putkosesta ministeri,sillä hän on ajatuksiltaan viksu ja lähes ääri oikeistolainen

      • Anonyymi

        Persujen äänestäjät ovat kaltaisiasi kirjoitustaidottomia kouluttamattomia räkänokkia.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4452
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2899
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2652
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1644
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1528
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      50
      1238
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1164
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    Aihe