että tuolin jyrääminen lattiaan vaikuttaa samoin kuin kaikki muut turha kerronta. Monen vuoden ajan kaikki kertominen on tuntunut hölmöläisten hommalta. Siksi että pitäisi olla ollut kauan tiedossa se, ettei se miten esitetään ja kerrotaan saa mitään hyvää aikaan koskaan, koska se aloitettiin ilman lupaa! Huvittaa välillä siellä arjessakin kun tädit ns. kertovat jotain tiettyyn ihmiseen liittyvää. Se menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos, eikä vaikuta muuten kuin negatiivisesti aina! Tämä talo mahdollistaa vain sellaisiin tutustumisen joiden nimi ei ole tiedossa! Rankkojen vuosien jälkeen on tarve saada rakkautta ja rakastaa. Se on tärkeintä elämässä.
Lisätään aikaisempaan
Anonyymi-ap
6143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lapsuudenkotini kerrostalossa meno oli kuin hullujenhuoneella. Joka puolella oli mielenvikaisia asukkaita. Lähdin sieltä kun aikuistuin ja muutin omilleni. En kadu :).
No huh! Ittelläni oli onnellinen lapsuus, asuttiin omakotitalossa. Kerrostaloissa asui enin osa kavereista. Niillä oli aina tiukemmat säännöt. Aina jotain kahakkaa toisten lasten/nuorten kanssa. Meillä ei pahemmin niitä ongelmia ollut. Oli hyvä yhteishenki isoissakin porukoissa ja vielä tänäkin päivänä vuosikymmenten jälkeen on yhä lähes sama yhteishenki kuin silloinkin. Siihen aikaan kaveria ei jätetty. Ei jätetä edelleenkään meidän porukassa. Ainoat "hullut" oli seuraavalla kadulla olevassa talossa asuva perhe, jossa vanhemmat ryyppäsivät, oli arki tai juhla, ihan sama. Poliisit kävi tuon tuosta ja naapurustossa riitti kateltavaa kuin kokoillan kotimaisessa elokuvassa. Oli hirveetä lapsen silmille. Muistan yhä elävästi sen perheen. Järkky tapaus.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17825812t
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Tämä niin totta. Tulla rakastetuksi ja saada rakastaa. Välitetyksi. Ei hylätyksi. Ei kesäkissaksi. Kokonaan omaksi. Se.
..
Sinun pitäisi ehkä luopua jo tuosta kampanjoinnista, että sinun teennäinen kokemus olisi oikea, mitä tulee tähän ätmin asuntoprovoiluun. Tietysti jos päämääräsi on saada ympäristö sairastumaan korkealentoisilla puheilla tms. Ei ole harha toistaan kummempi ns