Olen rakastunut sinuun

Johon törmäsin huhtikuussa kerran. Hymyilen sulle miehelle parhaillaan. Niih, ikävä on.
17473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ihmisillä on todella erilaiset käsitykset siitä, mitä rakastuminen on.

Itse ajattelen, että rakastuminen tapahtuu vasta siinä vaiheessa kun ollaan opittu tuntemaan toisia paremmin.

Äänestä
  • Minä törmäsin häneen kerran nyt huhtikuussa. Sitä ennen olen törmännyt niin monta kertaa, etten pysty laskemaan. Et voi tietää miten hyvin tai huonosti tunnen hänet, kun en ole sitä sinulle kertonut. Haloo siis siellä.

    Kommenttisi on siis tarpeeton ja muutenkin typerä.
    Ihminen rakastuu kun rakastuu. Ei tuollainen järjellä ajateltu tunteminen ole rakastumista. Se on jotain kiintymystä korkeintaan. Jospa tulet sitten kertomaan, kun joskus oikeasti rakastut.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Minä törmäsin häneen kerran nyt huhtikuussa. Sitä ennen olen törmännyt niin monta kertaa, etten pysty laskemaan. Et voi tietää miten hyvin tai huonosti tunnen hänet, kun en ole sitä sinulle kertonut. Haloo siis siellä.

    Kommenttisi on siis tarpeeton ja muutenkin typerä.
    Ihminen rakastuu kun rakastuu. Ei tuollainen järjellä ajateltu tunteminen ole rakastumista. Se on jotain kiintymystä korkeintaan. Jospa tulet sitten kertomaan, kun joskus oikeasti rakastut.

    Aloituksesi on epäselvä.

    Äänestä

  • Samoin sekoitetaan ihastuminen ja rakastuminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Aloituksesi on epäselvä.

    No nyt korjasin. Olen ollut hänen rakastunut jo vuosia! Ei ollut mikään ensikohtaaminen se. Se oli vain tunniste hänelle, jotta rajaisi edes osan pois.

    Äänestä

Pääasia, että olet iloinen!

Äänestä
  • No olen, mutta en pitkään jos tätä palstaa luen. Aika sekavaa on touhu, joten jatkan toiste...

    Äänestä

Rakastuminen ja ihastuminen johtuu kyllä hormoneista ja niiden erittymisestä (oksitosiini, dobamiini ym), ei siihen tunteeseen voi tietoisesti vaikuttaa.

Äänestä
  • Näin on. Olen lukenut samaa ja siltä se tuntuukin.

    Äänestä

  • Tiedän tunteen,kun toinen miellyttää liikaa.Rakkaus muodostuu monista asioista ja
    on vahva side.Monirakastujat eivät tiedä rakkaudesta mitään,koska heillä rakkautta hoitaa
    pelkkä himo.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Tiedän tunteen,kun toinen miellyttää liikaa.Rakkaus muodostuu monista asioista ja
    on vahva side.Monirakastujat eivät tiedä rakkaudesta mitään,koska heillä rakkautta hoitaa
    pelkkä himo.

    Ärsyttää tällaiset. Mitä ne tekee on aina oikein ja muiden tekemiset on väärin. Paskat sulle!

    Äänestä

Mikä kaupunki?

Äänestä
  • Eri kaupunki.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Eri kaupunki.

    Eri ku mikä

    Äänestä

Rakastatko mut myös?

Äänestä
  • En välitä palstakiusaajista. Yhdelle vaan.

    Äänestä

Kerro terveisiä ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johon törmäsin huhtikuussa kerran. Hymyilen sulle miehelle parhaillaan. Niih, ikävä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu