ihmettelen miksi liukuportaissa ei kukaan koskaan kävele yhtään,
kun siinähän avustetusti pääsisi nopeammin ylös tai alas?
ei siinä turva riskiäkää voi olla?
kun siinähän avustetusti pääsisi nopeammin ylös tai alas?
ei siinä turva riskiäkää voi olla?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ihmettelen kun tänne kirjoitat tekstiä jossa on kirjoitusvirheitä heti ensimmäisestä kirjaimesta alkaen. Onko koulut jääneet kesken?
Minä ihmettelen miksi portaissa ei juosta, pääsisi vielä nopeammin ylös tai alas.
On.
InvaKORHONEN juoksee kun lääkärit ei näe🙈
Ota prisman alaparkista ostoskärryt ja juokse niiden kanssa liukuportaita ylös. Kuvaa suoritus tiktokkiin.
Minäki haluaisin nähä tän. 🤣🤣
Maalaiset on tolloja, suuremmissa kaupungeissa kaikki tietävät että vasemmalla seistään, oikealla juostaan. Käytäntö kyllä vaihtelee maiden mukaan. Suomessa käytäntö on seiso paikallasi, älä ota muita huomioon, haise pahalle.
Kyllä näin on. Suuremmissa kaupungeissa kärryn kanssa ja muut jotka haluavat jotka haluavat seisoa asettuvat oikeaan reunaan, muut juoksevat vasemmalta ohi, myös tervejalkaiset mummot.
Ihan turvallisuussyistä - Tietysti jos on pöljäke niin voihan sitä juosta vouhottaa ja itkeä korvauksia sitten... - Mitään tosin et tule saamaan. Paitsi käräjiltä korkeintaan niin ison laskun että hiki tulee sitä lukiessa.
Mihin kiire?
Se johtuu siitä, että liukuportaat on maalaisille niin uusi asia, että pitää nauttia kyydistä mahdollisimman pitkään.
Kaupunkilaiset kyllä osaavat käyttää näitä oikein.
Oikealla seistään vasen puoli on kiirellisiä varten.