Vasemmistopuolue Keskustalle? Äänesi meni hukkaan,koska Keskustan Rouva Saarikko ei halua olla hallituksessa ajamassa Sinulle tärkeitä asioita. Jos olet Keskustalainen,Sinun kannattaa jättää äänestämättä,lopputulos on sama. Rouva Saarikko ei halua ajaa hallituksessa asioitasi. Siirry Nukkuvien puolueeseen.
Kannattiko antaa äänesi
Anonyymi-ap
13182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Taitaa olla Kepuntuho 4vuotta on pitkäaika olla päättämässä mistään Ei ainakaan nosta kannatusta
Eipä kannata lähteä kokoomuksen ja persujen kuramatoksi ja pahimmillaan syntipukiksi, parempi jättäytyä oppositioon. Tehkööt kokoomus ja persut itse sen mitä aikovat tehdä ja saakoot myös syyt niskaansa. Vaalit ne on neljän vuodenkin päästä.
Näinhän se on korjausliike köyhiltä rikkaille.persut kompastuu samaan pölkkyyn kuin soinin jytkyssä.Se on sitten siinä persuilu ja perseily
Niin siinä käy.
Toiset tekee työt ja toiset valittaa.
Naurettavinta on, jos Kepu alkaa moittimaan hallituksen työtä.
Oottepa säälittäviä, pelkäätte kepua oppositiossa, vaikka vielä ei ole sanottu yhtään mitään.
Kokkarit ja persut nostaa ruoka ja muita veroja. Se on muka tasapuolista mutta köyhemmille se on kalleinta. Koska muutenkin kaikki menee elämiseen.sekun on ruokakassissa kymppi eriasia rikkaalle kuin köyhälle
Kaverin puolesta kyselen. Eräs ystäväni sanoi, ettei enää äänestä kepua, kun siitä on tullut täysin lestadiolaisten ja muiden vastaavien lahkolaisten puolue ja ajaa vain näiden etuja. Onko tälle väitteelle mitään pohjaa? Kuinka monella esim. nyt eduskuntaan valitulla keskustan kansanedustajalla on em. taustaa? Voisiko joku kertoa tähän kysymykseen vastauksen, itse tutustuin kepun valittuihin kansanedustajiin ja kauhistuin et väite taitaa pitää paikkaansa,ikävä kyllä.
Ne on niitä Esko Ahon vastustamia korporaatiovoimia.jäi vain se malka omassa huomaamatta kun tökki rikkaa toisensilmässä
Ehkä 10/23
Purra jo keksi tekosyyn paeta vastuuta:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/378c7e45-d48e-4509-8937-f4f1a6a7355a
Tuommoinen ansioton puolue kuin Persut on ,jolla eioo minkäänlaista ansioita tässä Suomenmaassa rapia 10 vuotta räksytetty Populistisella politiikallaan ja nyt on saatu TikTok ja Suomen ansiosta kannatusta sanotaanko heikoin eväin .Ei tuollaisista ole vastuunkantajiksi tässä maassa tuolla Tiktok porukalla ei nyt eikä koskaan.!
Edelliseen lisäten korjaus TikTok ja Suomen avulla on oikein ei Suomi.
Korjaus eli Somen avulla ei Suomen.