Joo, Surkean pieni on parkkialue! Autoa ei saa millään parkkiin ja ongelmia/sakkoa tulee. Parkkialuetta tulisi välittömästi laajentaa. Siis heti.
Terveyskeskuksen parkkialue, vihnuksella
16
384
Vastaukset
- Anonyymi
Ja ne muijat siellä kopissa Eivät vastaa hammaslääkäriin liittyvissä asioissa. Outoa ja miksi eivät ? Mut joo parkkitila on täysin riittämätön. Se on lähes aina ihan täynnä. Laajentaa pitäs ja heti.
- Anonyymi
Sakkoautomaatti se paikka.
- Anonyymi
Mitenkähän mahtaa olla tämän kohta valmistuvan uuden terkkarin parkkitila ? ? Ja vuodeosastosta tehtiin heti liian pieni.. Päättäjät Floppasivat taas.
- Anonyymi
Nokian sosiaali- ja terveysasema
Valmistuu kesällä 2023 osoitteeseen Maunukatu 12.
Kokonaisala 12 022 neliötä, viisi kerrosta, tiloja kaikkiaan 526 kappaletta, joista toiminnallisia tiloja noin 460.
Yhteensä 36 potilaspaikkaa. 108 vastaanottohuonetta, 28 potilashuonetta, joista 20 yhden hengen potilashuoneita ja 8 kahden hengen potilashuoneita.
Henkilöstömäärä noin 280.
Asiakkaat pääsevät käyttämään Nokian sosiaali- ja terveysaseman palveluita syksyllä 2023.
- Anonyymi
Vuodepaikkoja piti olla alku suunnitelmien mukaan paljon enemmän. No typerien päättäjien takia niitä on nyt liian vähän.
- Anonyymi
Kenen idea se oli, että potilaat hoidetaan kotona? Nyt ei ole hoitajia edes sairaaloihin tai vuodeosastoille, kotihoidosta ryövätään hoitajia muihin hommiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen idea se oli, että potilaat hoidetaan kotona? Nyt ei ole hoitajia edes sairaaloihin tai vuodeosastoille, kotihoidosta ryövätään hoitajia muihin hommiin.
Pohjoismaisen hyvinvointivaltion rahoitus edellyttää korkeaa työllisyyttä ja tuottavuutta. Ihmisiä ei kuitenkaan kiinnosta olla töissä. Työikäiset ja työkykyiset lorvivat kotona, kun tukirahoilla kerta pärjää. Jos ei pärjäisi, niin tulisi äkkiä nälkä ja sitten kenties työnteko taas maistuisi.
- Anonyymi
Ja Nokialaiset äänesti laiskaa, vetelää mykkää laiskamarkoa. . . En käsitä. Olis meinaan ollut parempiakin ehdokkaita, Jotka olisivat aidosti ja Oikeasti ajaneet pirkanmaan ja Nokian etua. Se Nyman olis esim ollut 100 kertaa Parempi !
- Anonyymi
Mitä? Eikö olekaan 100 auton parkkihallia rakennuksen alla?
- Anonyymi
Nokialla ei osata / Ymmärretä rakentaa parkkitiloja maan alle.
- Anonyymi
Kokeile bussia
- Anonyymi
Bussilla ei pääse jouhevasti joka kolkasta. Monta tuntia etukäteen eivät kaikki viitsi lähteä.
- Anonyymi
Aukeis jo se uus terkkari. Mut mitä tuolle vihnuksen paikalle sit tapahtuu ? ? Mitä toimintaa sinne sit tulee ??
- Anonyymi
Kaikki Pirkanmaan sosiaali- ja terveyspalveut löytyvät jatkossa Pirkanmaan hyvinvointialueen sivuilta.
Pirkanmaan hyvinvointialue
https://www.pirha.fi/ - Anonyymi
Koska uusi TK aukeaa ?
- Anonyymi
Tämän hetkiset palvelupaikat
https://www.pirha.fi/palvelupaikat
Kaippa se tuonnen listoille jossain kohtaa ilmestyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762145
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381493Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321174Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252855Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20812Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58733Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis204693