Nyt tuli meidän lounasaikaan

😄❤☕ tää aloitus. Sitä vaan nyt mietin, kun kulta sanaa käytin miehestä jonkun kerran. Rakas ja ihana ym. ovat kärsineet inflaation. Niitä hoetaan anonyymimä ilman tunnisteita paljon. Nyt näkyy kulta sanaakin enemmän, vai enkö vaan ole huomannut kun en kaikkea lue.

Pitäiskö keksiä joku oma sana. Malliin EKM (erittäin kiinnostava mies) tai LAM (lämpöisesti ajateltu mies).

4

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis käytin sanaa silloin, kun en ollut kirjautunut ja halusin jättää jonkun jäljen palstalle. Kirjautuminen kännykällä on aika vaivalloista varsinkin jos kirjoittaa salasanan väärin. Mainoskatko ehtii loppua, ennenkuin on sisällä järjestelmässä. Vaikka turhaanhan minä niitä aloituksia selittelen, kun ne ovat toistensa kaltaisia. Eivätkä ole mitään kaunokirjallisia teoksia😅

    • Anonyymi

      Vidua. Ei oo kahvinkeitintä. Ääliö.
      Noi ns mainesanat eivät ole ajankohtaisia eivätkä koske sinua.

      • Mulla on kolme kahvinkeitintä. Yksi kotona, yksi mökillä ja yksi matkakeitin. Sen verran yksinkertainen olen, etten ymmärrä miten kahvinkeitin liittyy aloitukseen.

        En ole sanonut minkään "mainesanojen" liittyvän minuun. Halusin vain itse käyttää sellaista sanaa mikä ei sotkeudu muihin joita palstalla paljon käytetään. Miten tuokin voi olla niin vaikea ymmärtää?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5450
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1452
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      951
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      841
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      822
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      813
    7. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      807
    8. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      799
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      794
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      39
      779
    Aihe