"Kosola oli puimassa samaa aihetta Ylen maanantai-illan A-studiossa. Hän näkee, että älylaitteiden käyttö tulisi kieltää kouluissa. Syy on selvä."
"KOSOLAN mukaan tällä hetkellä lainsäädäntö ei taivu puhelimien kieltämiseen."
"Puhelimen voi ottaa pois vasta siinä vaiheessa, kun siitä on selkeästi aiheutunut häiriötä.
– Silloin sivuutetaan, että itseasiassa jo esillä oleva kännykkä on häiriötekijä. Silloin menee opettajien turhaa aikaa vänkäämiseen, että nyt tämä on häiriö, nyt annat sen pois.
– Olisi paljon helpompi sääntö, jos olisi ihan perus periaate, että kännyköitä ei siellä ole.
Koko uutinen:"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009526509.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=hs.fi&utm_content=promobox
Koulu ei voi kieltää älypuhelimia luokkahuoneessa - Miksei muka?
Anonyymi-ap
3
401
Vastaukset
- Anonyymi
Tottakai voi kieltää.
- Anonyymi
20 % oppilaista tarvitsee jo erityistukea oppiakseen yhtään mitään. ADHD sen kuin lisääntyy, kun pelit ja ikuinen viestittely on tärkeintä. Keskittymiskyky on kuin lepakolla.
Lääkettä lapsille pitää antaa suun kautta; lääketehtaat rikastuu.
Vanhempia ei edes omat lapset kiinnosta passcan vertaa, kun on omiakin ongelmia säkkikaupalla. Lisää viinaa koneeseen.
Tämä on maailman onnellisin kansa, jolla oli maailman paras koulujärjestelmä. Ei ole enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355