Opettelen taas uudestaan syömään. Sitä kun on jo lapsuudesta viestitty että on arvoton, niin tällaiset asiat eivät ole itsestään selviä.
Mitäkö olen tehnyt viime aikoina
Anonyymi-ap
1782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ok, oikein hyvä juttu,, että olet parantumaan päin.
Parhaani yritän. Vai onko siinä pielessä, että parhaani yritän?
Voi tehdä vain parhaansa ja se riittää sillä hetkellä.
Niin. En osaa elää, lähden helposti suorittamaan asioita.
Onhan se suorittaminenkin elämistä, mutta jos kaikki on suorittamista, niin käyhän se vähän ikäväksi. Ei tarvitse aina päteä, vaan joskus voisi olla vain ihan riittävä itsenään.
Olisi hyvä löytää jotakin itselle hauskaa ja jopa hyödytöntä toimintaa ja tehdä sitä aluksi pienesti ja vain itselleen. Tämmöinen tuli mieleen.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17828474M
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Sut mies tunnistaa noista yhdyssanavirheistä. Hyvä että jostain syystä haluat pitää omaa päiväkirjaa täällä. Huomionhaku on outoa
Ikävä kommentti, eikä asiallinenkaan. Parempi jättää tällaiset kommentit omaan arvoonsa. Kommentoija asettuu ap:n yläpuolelle ja katsoo oikeudekseen arvostella toista. Itse syyllistyy aivan samaan.
Olen samaa mieltä ja joko hän esittää itse jotain besserwisseröivää mentoria tai joku eläytyy siihen, että hänellä on ikioma holhottava ns kotih**u täällä jolle ladella latteuksia ja kannustaa, hyvä syö leipä ja voitele molemminpuolin
Tarkoitat sanaa itsestään selvä? Kirjoitetaan erikseen tai yhteen, oikein kumpikin.
Olet arvokas juuri omana itsenäsi. Rakasta itseäsi sellaisena kuin olet. Mennyt kokemus ei määritelle sinua, vain tällä hetkellä on väliä. Nyt eletään tätä hetkeä, yritä elää hetkessä ❤️
Vaikka oletkin periaatteessa oikeassa, niin tuollainen yltiöpositiivinen asenne on joskus rasittavaa. Varsinkin jos juuri vasta opettelee syömään uudelleen. Se menee siis överiksi. Tilannetaju tuossakin!
Onhan se niinkin. Mutta kyllä jotkut ihmiset tarkoittaa oikeasti hyvää ja se lohduttaa. Eräs ihminen joka tietää masennustaustastani, yrittää aktivoida ja saada liikkeelle. Nyt ei kuitenkaan ole kyse masennuksesta, olen vaan hyvin uupunut ja silloin haluaisin voimaannuttaa itseäni omaa tahtia ja kulkea omia reittejä. Siitä aktivoinnista tulee vain paineita, mitä en tällä hetkellä kestä yhtään. Stressinsieto 0. On ollut tuossa joitain taisteluja ja sitä toivoisi, että olisi jotain mistä ammentaa. Pitäisi ehkä lähteä jonnekin lomalle lataamaan akkuja.
Ja kiitos tsempeistä ❤️
Niin että energiaa on syöty ja vaipat jalkaan jne. Onhan se kieltämättä raadollista jos ja kun nallekarkit on tahmaantunut elämän varrella sen verran että se sisältö koostuu näistä huomionkipeistä aloituksista milloin itseään säälien milloin naisia esittäen
Ehkä tiedät, että tuo on totta, ehkä et. Totuus voi olla silti surullinen, eikä tuo sinun kommenttisi paranna tilannetta. Silloin voi vaikka jättää kommentoimatta, mutta saatan silti samaistua periaatteessa...
Näin se menee maailma mallillaan. Puuroja lähinnä. Tsemppiä.