.. että kun emme vaihda sanaakaan, niin asioille käy näin? Nii-in. Just näin. Ja jos oisimme vaihtaneet muutaman hetken jutellen, niin ei olisi sun tarvinnut tällaista showta järjestää :) kieltämättä on ollut viihdyttävää ja ajoittain niin ennalta-arvattavaakin ollut, muttei ainakaan tylsää. Ihan on ollut omiaan mun päiviin ja öihin, kun ei oo muuta voinut tehdä. Kattelin muitakin palstoja, muttei niissä ollut lähellekään tällaista kuhinaa kuin täällä :) täähän on kuin Kaunarit mutta tavallaan kulissien takana. Tuolla joku kirjoitti, että ootko nainen huomannut ettei tarvitse kuin sananen vaihtaa, niin asiat menee huonosti .. tai sinne päin .. mutta ootko tosiaan huomannu, että jos ei vaihda niitä sanoja, niin käy vielä huonommin? Sen takia oon pyytänyt monet kerrat puhumaan, niin ei jäis tällaisia kummankaan elämään kummittelemaan. No mähän en kuulemma elä kuin ylihuomiseen, kun tuli tuolla toisessa ketjussa uhkaus ja annettiin elinaikaa ylihuomiseen. No, sekin aika olisi ollut mielekkäämpää viettää tietäen, että SINÄ saat tietää totuuden. Ei sulla ollu pokkaa ees jutella. Ei ollu muuhunkaan. Ainoastaan syyttelyyn. Aiheetta. muista aifheetta.
Ootko, nainen, huomannut ..
Anonyymi-ap
22114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Joku voi järjestää shown ihan ilkeyttään. Haluaa piinata sitä toista. Kaikenlaisia ihmisiä on, ei voi muuta kuin pysyä kaukana.
No se tuli huomattua. Järjesti, kyllä. Mutta eikö se sanonta oo tätäkin varten? Että paha saa aina palkkansa. Painotan, että se paha en ollut minä.
Palkasta en tiedä, mutta mulle kävi samoin.
No kuka SUN tapauksessa oli se paha?
Yksi tuttava.
Kuulostaa poliisiasialta. Mun tapauksessa on kyse vain siitä, ettei tulla olemaan enää tekemisissä.
Takoitatko että täällä on tapahtunut vai irl?
Täällä sanottu jo muutamasti ja äsken viimeksi, ettei oo elinaikaa kuin ylihuomiseen. Siihen päälle viikkojen kiusaamiset ja haukkumiset, valehtelut, tilit ja hakkeroinnit ja mitä kaikkea siihen liittyykään, kun en nyt pysty hahmottamaan ihan kaikkea, niin ei oo mikään läpihuutojuttu. Tietsikka, kännykkä, pankkitili, muut tilit .. tappouhkaukset .. lynkkaus- ja pahoinpitelyuhkailut, uhkailut myös muilla asioilla, tähän tulee isosti asioita. Ei mitenkään kiva juttu kellekään. Toistan edelleenkin, että kaikki vain siksi, että satuin ikävöimään täällä. Omaa puolisoani. Se on syy, miksi mua on sit kiusattu ja tehty mitä on tehty ja haukuttu ja mustamaalattu ja uhkailtu ja se kaikki jatkuu edelleen.
… kuulostaa tosiaan poliisiasialta…
Ja turha sanoa, ettei poliisi ota tosissaan tällaista. Se ottaa, sen oon jo kysyny valmiiksi. Tää siis jatkoa tuohon mun tekstiini. Jos oiski saanu asianosaisilta anteeksipyyntöö ja muut siihen päälle, niin ei ois tarvinnu kenenkään alkaa tekee rikkaria, mutta nythän se on tuossa työn alla, ei omasta toimestani vaan kavereiden. En aio puuttua siihen enkä pysäyttää sen etenemistä missään vaiheessa, koska ei multakaan pyydetä anteeksi niitä sanoja eikä tekoja. Ne on ihan aiheetta mulle sanottu ja tehty eikä siltikään kukaan hyvitä millään tavalla, ei edes sillä anteeksipyynnöllä. Päinvastoin, lisää vain laitetaan kökköö niskaan ja sehän taas ei käy kaikille. Ei ainakaan ruudun tällä puolen.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17829556l
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kuulostaa siltä, että ap on järjestänyt ihan itse itselleen shown, "kun emme ole jutelleet" lausahdus sen todistaa. Mahtaakohan nainen tietää sun showsta mitään?
Juu tämä folioätmi on jo melko kauan itkenyt täällä tätä samaa puhumattomuutta ja tietoliikenteen hakkerointia. Trolli maniassa
Ei nyt sentään. Tossa on vieressä kavereita todistamassa ettei ole siitä kyse ja näkivät kyllä uhkaukset nyt ja jo aiemmin. Samoin kiusaamiset ja hakkeroinnit. Ja nehän näkyy tilillä ja muualla myös laitteissa. Eli en ole vieläkään sekaisin, tää kannattaisi jo uskoa.
Ja sen verran vielä, etten oo folioätmi, en trolli enkä maniassa. Bad for you 😁
Tasan tarkkaan tietää, mikä on tilanne.
Juu onnea folioilulle jne
Nyyhkistä ätmille kyllä sykoosi on mukavaa kun oikein oivaltaa
💥joo ois muutama tuli ja leimaus, sekä itsesääli jäänyt varmasti rypemättä, jos puhetta olis ollut. Toisin kuin aloittajan tilanteessa hän mies olis voinut kyllä myös avata suunsa, eikä vain tuijottaa hiljaa ja itsevarman itsepintaisesti 😂
Aloittaja avasi suunsa enemmän kuin kerran, vähemmän kuin sata kertaa, mutta monen kymmenen kertaa ainakin :) että sori for that :) ei ottanut toinen kuuleviin korviinsa ja nyt tää menee sit tätä rataa eteenpäin. Ei oo aloittaja ollut hiljaa, joten älä syytä. Itsevarman itsepintaisesti on toinen osapuoli kiusannut ja johdattanut harhaan, syy tuntematon, mutta osaan laskea yhteen ihan sujuvasti, mikä on homman nimi. Itsesäälissä hän rypee varmasti vielä monta kertaa, tuo toinen osapuoli siis, ja varmaan kerkee miettiä monet kerrat, mitä tulikaan tehtyä. Ei sanallakaan anteeksipyyntöä esittäny mistään ja voin sanoa, että syytä olisi kyllä ollut, ja monessakin kohtaa. Nooh .. täähän jatkuu ..
Passa vaihtaa seuraa jättä nekatiiviset ihmiset elämästä pois ja olla oman oloisten ihmisten kanssa. Ei antaa yhtään tilaa,vastausta ihmiselle/ ihmisille jotka loukkaa ymm.Niekatiivista vaikka olisi sukua. Helsinki 20.4.23
Enpä mä just nyt voi jättää, koska pelihän vasta alkaa. Aion vaatia anteeksipyynnön niin privaatisti kuin julkisestikin ja lisäksi tulee korvauskysymykset sitten eri puolilta ja siihen päälle heti ens alkuun viranomaisiin yhteydenotto. Ei voi jättää kaikkea taakseen eikä tähän. Sehän olisi todella typerä teko, jos tähän jättäisin ja taakse koko höskän.