Hoitajani on suurinpiirtein heittämässä minua ulos avohoidosta, vaikka vointini on huonompi ja on ollut sairauden oireita.
Johtuu siitä, kun halusin vaihtaa hoitajaa. Hän sanoo, että tämä on vapaaehtoista ja lähinnä perustelee miksi häntä ei tarvi vaihtaa.
Kuinka kauan olette olleet avohoidossa
6
256
Vastaukset
- Anonyymi
Hoitotahossa, avohoidossa on muutakin henkilökuntaa, kuin se yksi hoitaja.
On lääkäreitä, sekä avohoidon puolella on myös henkilökunnalla esimies.
Jos asiaa ei saa hoidettua, keskusteltua sen oman hoitajan kanssa, voi ottaa yhteyttä johonkin " ylempään " siinä yksikössä.
Vaikuttaa, että tuo kyseinen hoitaja on ehkä jotenkin ottanut nokkiinsa, närkästynyt, kun olet ilmoittanut haluavasi vaihtaa toiseen.
Ota ihmeessä puheeksi jonkun muun työntekijän, tai esimiehen kanssa siellä paikan päällä. Suljetulta päästessäni lopetin lääkkeet heti ja siitä lähtien olen parannellut itseäni omatoimisesti kiinnittäytymättä mihinkään yhteiskunnallisiin toimintoihin korpimaisemissa😅
Onko tämä avohoitoa?
Kai tää on 😂Onhan tätä jo 8v kestänyt. Sosiaaliset suhteet , omaisuus sun muut härpäkkeet menny roskakoriin 😂
- Anonyymi
MJAAH kirjoitti:
Onhan tätä jo 8v kestänyt. Sosiaaliset suhteet , omaisuus sun muut härpäkkeet menny roskakoriin 😂
Mikäs siinä, jos olet tyytyväinen elämääsi.
Itsehän sen päättää, mitä haluaa. Anonyymi kirjoitti:
Mikäs siinä, jos olet tyytyväinen elämääsi.
Itsehän sen päättää, mitä haluaa.Miksi tulisi haluta mitään ylimääräistä?
Jos haluaisin urhailuauton niin onko siinä mitään todellista tolkkua? Ei 🤔
Se olisi pikemminkin mielenheikkoutta ja sen paikkailua...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396895
- 323888
- 453270
- 342844
- 162662
- 372228
- 162176
- 372082
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482037- 371952