Luin Sanna Ukkolan jutun ja kauhistuin!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/14416604-1374-4cbb-9464-d21ef73dc201
Mitä tää oikein on?
Onko suomalaisetkin menneet sekaisin?
Hyvä että Sanna Ukkola tarttuu asiaan ja tiedottaa!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/14416604-1374-4cbb-9464-d21ef73dc201
Mitä tää oikein on?
Onko suomalaisetkin menneet sekaisin?
Hyvä että Sanna Ukkola tarttuu asiaan ja tiedottaa!
Vastaukset 42
Vanhimmat
Eikö voisi kirjoittaa asiaa ja linkki olisi vain vahvistuksena.
Juuri niin, en aukaise linkkejä.
Lasten seksualisointia...!
Sanna Ukkolan siippa on Matias Turkkila. Suomen Uutiset (Persu Pravda) nimisen aviisin päätoimittaja.
Joten, asumisrauhan säilymiseksi, Sanna on umpipersu.
Iltalehti on ollut jo kauan Halla-Ahon povitaskussa.
ETTEKÖ,OSAA mitään mutta höpöttää kuin peersu parsi parsi,lölöllööööööö
Hyvin olet seurannut aikaasi.
Sanna Ukkola ja Matias Turkkila erosivat ainakin jo 3 vuotta sitten.
Voi helvetti mitä roskaa:)))))))))))))))
Eikö järjen käyttö alaikäisten lasten vanhemmilta sekä isovanhemmilta ole sallittua Helsingissä?
Stadin folkasta 65% on janareita, stoge tuonut jostain skutsista.
Ei se ole sallittua tai muuten leimataan persuksi. Ja se on niin rumaa, kun poistuva pääministerikin on sanonut niitten olevan "avoimesti rasistisia".
Otappa selvää onko lasten vanhempia edes haastateltu, voin sanoa ettei ole, jos olisi niin moni väärinkäsitys selviäisi. Kyllä näiden lasten vanhemmat tuntevat omat lapsensa paremmin kun joku journalisti.
Toivon että vanhempien mielipiteitä myös kuunnellaan, sillä harvoin voi kirjoittaa asiasta jossa ei olla otettu selvää asianomaisilta miten he ajattelevat.
Haiskahtaa politiikka journalistin selityksissä.
Ei kenenkään lapsen vanhempi hyväksy pedofiili juttuja mutta näkemys niistä voi olla ehkä erilaista vanhempien taholta se kun journalisti joka näkee asiat omalta kannaltaan .
Sellaista se äärisuvaitsevaisuus on,,ei mitään tekemistä järjenkäytön kanssa.
Atlantin takaa tullutta woketusta.
Vihervasemmistopedofiliaa. Mutta kun kyseessä on vähemmistöjen puuhastelu, yhtäkkiä kaikki käy. Yhtäkkiä kyseessä onkin kuuluisa aivan eri asia. Taas on hyvin vaikea ajatella, etteikö kulttuurivasemmisto olisi täynnä paskiaisia, joiden ainoa todellinen tavoite on yleensä itseään sosiaalisessa pelissään
https://twitter.com/mattimolari/status/1647341105686429696
Mielenkiintoista.
Ite asiaan en ole perehtynyt lainkaan, mutta tämä somepolemiikki on kiintoisaa. Ja yleensäkin, miten media käsitellyt asiaa. , Tää menee samaan karsinaan pötsyn hyväksymisen, naispappeuden hyväksymisen, tranlain jne kanssa. Kovasti otsikoita ja polemiikkia asiasta, joka itsessään on ilmeisimmin jokseenkin aika olematon.
Tollanen menee tunteisiin, ei kai monikaan ole perehtynyt asiaan muuten, kuin median kautta ja some laulaa hallelujaa. Ite en ole tosiaan perehtynyt kuin asiasta nostetun julkisuuden kautta, joka itsessään on hyvin mielenkiintoista. Ihmettelen, päivi räsänen ei ole antanut lausuntoja aiheesta. Noh, sillä kiireitä homovihkimisten kanssa.
Mielenkiinnolla odottelen keissin etenemistä, sillä jokatapauksessa tästä tulee isompi juttu, kuin lapsimisseistä, tai tenavatähdistä.
=DW=
MEDIA SALAA aina kun sen omistajat ja vallassa olevat korruptoidut toimijat ovat mukana joissain rikollisista puuhissa.
Et sinä kuin ja,lue mitään tärkeää ja rikos uutista tai tietoa mediasta. Taitava löytää netistä etsimällä yhtä,sun toista.
Eipä kiinnosta.
Pedofiiliat, hyvähan, kun tuollaisia multitietäjiä siitäkin asiasta on olemassa. Kerro lisää harrastuksistasi?
=DW=
NO, voi kun siihen liittyy paljon muita asioita joita viisaimmat ihmiset seuraavat.
Ihmiskauppa,elinkauppa,huumekauppa poliittinen korruptio,viihde,urheilu, verotus ja kaikki muutkin asiat.
.
Niinkö?
Kerro lisää verkostoistasi.
=DW=
Se dokumentti ei ollut mitenkään vaarallisen kellekään ainoastaan näille joilla on aina seksiasiat tapeetilla kun kirjoittavat nettiin, siitä puhe mistä puute, se sananlasku pätee aina. Mitä näiden ihmisten elämästä puuttuu muutakin kun tietoisuus asioista mistä kirjoittavat , mietitäänpä sitä
Heteromiehillähän näitä lapsifilmejä on koneistaan mitä katselevat , huumekauppa ei myöskään ole mitään homojen hommia ainoastaan heteroitten tapa päästä käsiksi suuriin tuloihin . Niin että ollaan kiinni faktassa eikä mielikuvituksissa
Vihervasemmisto suosittelee pedofiliaa.
Etkö tiedä edes mistä puhut , kukaan aikuinen ihminen ei suosittele pedofilia on vaan niin että moni ei oikeastaan ymmärrä mistä tässä on kysymys edes siksi olisi todella hyvä jos näitten lasten vanhemmat antaisivat haastattelun, sillä hentuntevat parhaiten omat lapsensa.
Ja koska kukaan ei ole nähnyt jo filmiä niin ei voi siitä edes puhua. Itse olen nähnyt, ja se ei ole mitään pedofiliaa . Niin että taas on myrsky vesilasissa
Nygård oli vuosi sitten oikeudessa niin miten sille kävi? Menikö henki vai istuuko elinkautista? Epstein.Branson.Nygord samoja puuhia ja Bidenkin.
Niin,
Otin asian esille, ja nyt on keskusteltu.
Mutta mitä me itse VOITAISIIN KONKREETTISESTI TEHDÄ vastustamiseksi?
Ehdotuksia!
Oma ehdotukseni on että 1) ottaa asia esille kaikissa mahdollisissa paikoissa,
2) tiedottaa ja varottaa vanhempia, päiväkoteja ja kouluja.
3) mielenosoitus, - kaikki 70 + jonnekin lippuineen + saada mukaan vanhemmat, päiväkodit ja koulut (edustajat sieltä)
Eli ei auta mitään, jos täällä kauhistellaan ja linkitetään.
Se on jonkinlaista "ajankulua" ja "viihdettä" palstalaisille vain.
TOIMEEN! Meillä on aikaa, viisautta ja löytyy oikeaa tarmoa oikeaan asiaan.
EHDOTUKSIA!
Aloittaja
Aikaa on mutta järki puuttuu:))))
Valitettavasti sitä järkeä ei tule iän myötä lisää, kuten palstalta voi havaita.
JOS NEUVVO LÄHTEITÄ niin ei ät osaa etsiä itse.
Ovat ihan näin 😴😞😑
Piristetäänkö ja rikastutetaanko tässäkin asiassa meidän niin tylsää kulttuuriamme?
Pyydettiin ehdotuksia, ei "keskustelua ajanvietteeksi" palstalaisille.
Minusta on tärkeää lastenlasten tulevaisuuden kannalta, että yritetään pitää edes jonkinlaisia arvoja heille! Vanhemmilla on niin paljon tekemistä, meillä eläkeläisillä olisi aikaa. Voisimme tehdä jotain hyödyllistä, ei vaan ajanvietteeksi "keskustella" asiasta.
Sitäpaitsi vanhemmat ovat jo lähestymässä "aivopesua".
Tapani Puolimatka kirjoitti jo aikoinaan asiasta:
https://www.tapiopuolimatka.net/kampanja-pedofilian-laillistamiseksi.
Miksi ei voisi pitää mielenosoitusta?
Nämä sateenkaari-ihmisetkin pitävät, samoin ympäristöporukka.
Eikö olisi hyvä jos me eläkeläiset pitäisimme lastenlapsiemme puolta ja ainakin yrittäisimme?
Tapani Puolimatka on ääliö.
Mutta, ei kirjoittanut mitään pedofilian puolustusta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Tapio_Puolimatka
Tapani Puolimatka ei ole ollenkaan ääliä!
Oletkos itse?
Osaisitko kirjoittaa tuollaista tutkielmaa itse?
Entäs mitäs arvoja annatte lapselle joka on syntynyt erilaisena.
Huvittavaa sinänsä kun yksikin mies oli oikein homoutta vastaan koko elämänsä ja poikansa homo, siinä oli tällä miehelle ajatustyötä , poika halusi katkaista välit isäänsä koska isä ei koskaan ollut hyväksynyt hänen leikkejään kun hän oli pieni koska oli leikkinyt perinteellisiä tyttöjen leikkikaluilla aina.
Joten otti aikaa ennekun tämä mies ymmärsi ettei lapsi itse ollut päättänyt miksikä syntyi, vaan isän ja äidin geeniperintö teki hänet erilaiseksi
Otti aikaa ennenkuin poika halusi tavata isänsä, tänään kulkee hänen isänsä mukana pride kulkueessa . Veri on vettä sakeampaa.
Niin että ennenkö marssitte asiasta niin ottakaa selvää enenmän tästä asiasta , ja erityisesti transnuorten vanhempien kanssa olisi hyvä keskustella , he tietävät kaiken näistä asioista, se kun joku journalisti joka tienaa kirjoittamalla asioita omasta näkökulmastaan , sillä hän ei ole haastatellut asianomaisia edes , ja kuunnellut mitä heillä on sanottavaa,
Tottakai me kaikki haluamme lastemme parasta , niin haluavat näiden trans nuortenkin vanhemmat , hieman ehkä miettimisen aihetta
Tapani Puolimatka haluaa lasten parasta.
Aina joku ottaa jonkun erikoisasian ja pitää sitä sitten totuutena.
Jos on todella syntynyt erilaisena, niin sillä lapsella on oma oikeus olla just sellainen kuin on. Jos on syntynyt sokeana, niin sillä lapsella on oikeus olla sitä ja hänen mielipiteitään pitää kunnioittaa ja antaa rakkautta.
Sama jos on syntynyt vammaisena, kuurona, intialaisena, tai minä hyvänsä.
Mutta et sinä saa pakottaa kaikkia muita olemaan sellainen ja että kaikkien muitten on hyväksyttävä sinun "totuus".
Minä its en tule marssimaan pridekulkueessa.
En silti arvostele. Marssikoot.
Minun mielestä pitäisi järjestää vammaisten marsseja, sokeiden marsseja samoin ehdoin.
Sitä mieltä olen että lapsille ei pidä manipuloida tällaisia aatteita. Ja ei seksioittaa liian aikaisin, antaa heidän kasvaa omaa nuoruuttaan siinä tahdissa kuin heille on hyvä.
Vois ottaa toisen esimerkin, että lapsia yritettäisiin opetella polttamaan tupakkia tai käyttämään huumeita.
Sanna Ukkola on niin oikeassa kun kertoo tästä, ja Tapani Puolimatka.
Sinun kannattaisi todella lukea Puolimatkan ja Ukkolan jutut ja mieltää.
Sinun tarina on oma tarinansa, ja se ei ole "totuus" kaikille.
Perspektiiviä!
Jos oikein yrität, pystyt ehkä vielä typerämpään....tuskinpa:))))
Haloo!
Jospa jättäisit väliin, kun ei oo sinulla mitään sanottavaa?
Jospa opettelisit lukemaan ja ymmärtämään lukemasi.
Mutta vammaisuus ei olekaan homojen ongelma he ovat ihan tavallisia ihmisiä kuten muutkin, ainoastaan sukupuolinen suuntaus on erilainen, ja senkään ei pitäisi mitenkään kenenkään elämän kuulua. Ei kukaan paljastele maatalon isäntää joka touhuaa itsensä kanssa navetan takana , miksi se ei olisi myöskin ” erilaista” näiden moraalin vartijoiden silmissä ei sekään ole sitä tavallista, vai?
Niin että homot ovat ainoastaan ihmisiä toiset heistä lukevat hyviin ammatteihin ja ovat arvostettuja pomoina . Finanssi maailmassa heillä menee hyvin pörssiä seuratessa
Siis siksi heidän on taisteltava aina vaan että ihmiset ymmärtäisivät että he ovat ihan tavallisia työtä tekeviä ihmisiä,. Joten pride pidetään tasa arvoisuuden hyväksi, ihmisoikeuksien puolesta , ja karnevaali tunnelma on mielestäni ihan kiva asia siinä työssä , huumori on ainoastaan järkevillä ihmisillä, tosikot taas ovat näitä moraalin vartijoita jotka eivät kykene näkemänsä huumoria muuta kun ironianssa .
Sitten tuosta tupakin poltostakin pikku muisto, heteropesofiili sytytti pikkutytölle tupakin tyttö,oli kuusi vuotias, ja käski vetää henkeen, tyttö tekintyötämköskettyä ja meinasintukehtuanyskäkohtaukseen koska oli astmaattinen, en voisinedes ajatella kenenkään homon tekevän niin, sillä kaikki jotka minä tunnen ovat hyvin empaattisia ihmisiä,
"en voisinedes ajatella kenenkään homon tekevän niin, sillä kaikki jotka minä tunnen ovat hyvin empaattisia ihmisiä," - jospas antaisit tähän väitteeseesi tieteellisen todistuksen?
Kaikki sinun perustelusi nojaavat ainoastaan SINUN kokemuksiin, mutta vedät huomiosi esille kaikki suurena totuutena.
Sinun logiikkaa on; "Kerran yks hetero/homo bulgarialainen kidutti kissaa, ovatko siis kaikki bulgarialaiset ja heterot/homot kissankiduttajia?"
Eli jospa et yleistäisi.
Uusi kansanedusta ja terestroikka
toteaa demarikaanismin vallan
Kaaneja Stadissa huli peli af
demarikaanit alkoivat ajaa Stadi-pedofiliaa
https://twitter.com/TereSammallahti/status/1650067933807165440
Toivotaan oikeistohallitusta, ja oikeitten konservatiivisten arvojen palauttamista alennustilasta, johon tyttöhallituksen woketus sateenkaarineen vei.
Tosi surullista lukea tuota Ukkolan juttua. Aikuisten tehtävä olisi suojella lapsia. Miksi? Koska he ovat lapsia, siksi.
Drag-lapsiperverssit tulevat Suomeen
vihervasemmiston tuomana
https://twitter.com/JebraFaushay/status/1648737014257156121