Älä leiki tulella...

Eikö äiti koskaan sitä opettanut?
15124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tulipalo on irti 😙🎶

Äänestä
  • Balls on fire🥱

    Äänestä

Rakkauden tulella, niinkö?

Äänestä

Lukitsen sut parvekkeelle ja sytytän sen tuleen. Sulla on kuitenkin valinta. Voit tehdä viimeisen pellehypyn joka sopii sinun arvollesi pelle 🤡

Äänestä

jos eläisin kuin äitini niin olisin varmaan kuollut jo

Äänestä

ei vaan olen oppinut kantapään kautta että kuuma saa aikaan palovammoja

Äänestä

Ei. Salaa leikin tulella kun kynttilässä paloi liekki. Kuljetin sormea liekin läpi eikä sormi vaurioitunut mitenkään. Joskus harvoin se nokeentui mutta noki lähti pois kun pyyhin sen paperiin. Sitten sytyttelin tulitikkuja ja sammutin ne suussani. Sammutin palavan paperin nyrkkini sisällä. Aika äkkiä kyllästyin koko touhuun. Se oli sitä varhaisteini-ikää.

Äänestä

Ei, se palaa pian juhannuksena viimeistään

Äänestä

Opetti isäkin joskus

Äänestä

Opin kylmän pelin ensimmäiseltä mieheltä jota rakastin, samoin sen ettei uskollisia miehiä ole
Jotka pysyy vain minun kanssani…
Olen sen jälkeen särkenyt sydämmiä….
Tämä viimeinen mies oli sellainen jota en olisi halunnut särkeä tai vaikuttaa tunteilla leikkijältä…
En saanut parempaa… jos olisin saanut uskolisen miehen… olisin vieläkin se kiltti naapurin tyttö mikä joskus olin mutta. Kohtalo pilasi.

Äänestä

🤣😂🤣

Äänestä
  • Millaiset ihmiset on luonteeltaan niin viheliäisiä tai harhaisia että kokee olevansa esimerkiksi tällä tavalla tärkeitä, että omii tällaisia aloituksia? Toiset kun ei saa huomiota ns hyvällä, niin luulee saavansa pahalla🤭

    Äänestä

Tähän on aika vaikea näin äkkiseltään kommentoida mitenkään- olen itse oppinut että kun puhuu totta niin pitkälle kuin mistään tietää, niin ei pitäisi olla mitään ongelmaa. Ongelmalliset keksii kyllä uuden tvistin kumottavaksi

Äänestä

Erittäin aiheellinen varoitus, jolla on paljon syvempikin merkitys. Tässä tarkoitetaan rakkauden tunteen kustannuksella leikkimistä. Sillä on ankaria seuraamuksia.

Äänestä

Mun ns äiti ei opettanut mitään. Ootko kade.
Pahaa teki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikö äiti koskaan sitä opettanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu