Sateenkaarimessu Kustaa Aadolfin kirkossa

Istuitko kirkon penkillä vaiko puit nyrkkiä kirkon ovella?
7344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meitä oli penkillä miehiä viis
Veisattiin virsiä ainakin kuus

Äänestä

Nyt puin nyrkkiä netissä 🤬

Äänestä

Jo on yhtä pirua että minun rippikirkostakin - Iisalmen vanhasta kirkosta on nimikin muutettu joksikin kusi aapelin kirkoksi ja nyt siellä on ollut joku hullutus? (Sateenkaari itestään on kaunis sitä ei voi ottaa ja pilata niinkuin hakaristille kävi!!) Minkähän näköinen ja värinen lienee onanistien lippu ja tunnus?

Äänestä

Istuin kirkossa noin 50 muun ihmisen kanssa. Ihan tavallinen Jumalanpalvelus oli jonne oli erityisesti kutsuttu seksuaalivähemmistöjä ja heidän läheisiään.

Äänestä

Räsänen ei tykkää 🌈 messusta

Äänestä
  • Älä messua yhdestä Räsäsestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Älä messua yhdestä Räsäsestä.

    No onneksi ei ole kuin yksi Räsänen. Kaksi olisi jo katastrofi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Istuitko kirkon penkillä vaiko puit nyrkkiä kirkon ovella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu