Persut Kokoomuksen ystävinä

Kyllä hävettää tämä ystävyys. Pitää olla Kokoomuksesssa syvää vihasi demareita kohtaan jos öykkäri puolue tulee jakamaan eväät Kokoomuksen kultalautaselta. Samaa duunariporukkaa persut on kuin vassutkin. Nyt Kokoomus yrittää leipoa Persuista salonkikelpoista. Tää yritys hävettää,,,
991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kansan tahtoa pitää kuunnella. Persut pitää ottaa mukaan hallitukseen. SDP, vihreät ja vasemmistoliitto ovat ajaneet Suomen turmioon.

Äänestä
  • Mihin tuomioon? Ei Suomessa ole aloitettu sotaa,,,

    Äänestä

Persut on kyllä äärioikeisto natseja !! Vihaavat ay liikettä kuin ruttoa !l
Haluavat EU eroa ja Putinin voittoa ja Suomesta persuputiniland diktatuurii valtioo !!

Äänestä

Orpo ajattelee persunatsit hallitukseen valvottavaksi!! Petteri , kyllä Supo ja KRP valvoo !!

Äänestä
  • Kyllä on viimeisen neljän vuoden aikana saatukin hävetä vihervasemmistolaista ÖYKKÄRI politiikkaa. Perussuomalaiset on pääasiassa duunari ja pienyrittäjäporukkaa. Sitä sdp on syrjinyt häikäilemättömästi.

    Äänestä

Meinaakko, että demarien kanssa veljeily olisi paree vaihtoehto?

Äänestä

No palataan aiheeseen neljän vuoden kuluttua ja vertaillaan sitten. Kovasti on persujen takki on taas kääntynyt. Miksiköhän Soinin politiikka ei kelvannut, kun nyt persut tulee tekemään Kokoomuksen kanssa täysin samaa politiikkaa?? Hillotolpalla on taas tunkua. Samassa skepeliä kaikki Puolueet loppujuoksussa,,,

Äänestä

Kokoomus haluaa persut kaikkihyväksyviksi napinpainajiksi, Sipilän hallituksen tapaan.
Siinä kokoomus saa samalla ajettua perussuomalaisten puolueen apupuolueekseen, josta kitketään pois perussuomalaisuus.
Det är JÄTTEBRA!👍👍👍👍👍

Äänestä
  • Sipilän hallitus laittoi asioita tärkeysjärjestykseen. Joissakin asioissa se epäonnistui kuten muutkin hallitukset mutta suunta oli oikea. Marinin hallitus epäonnistui kaikessa muussa paitsi Natoon liittymisessä. Suunta oli väärä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä hävettää tämä ystävyys. Pitää olla Kokoomuksesssa syvää vihasi demareita kohtaan jos öykkäri puolue tulee jakamaan eväät Kokoomuksen kultalautaselta. Samaa duunariporukkaa persut on kuin vassutkin. Nyt Kokoomus yrittää leipoa Persuista salonkikelpoista. Tää yritys hävettää,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu