Suomi kuntoon Suomi kuntoon Suomi kuntoon
Nythän on niin
tahdon sulle olla hyvä komppis
oisit mulle ruska pakkasessa
jäynää sulle en vois ikinä mä tuottaa
Nythän on niin
Tahdot mulle olla hyvä komppis
näin kun väität käsi sydämellä
täysin voinko silti sun sanomaasi luottaa
Niin ärripurri oot, sun puolueesi on niin arvaamaton
jos sua völjyyn mä saan, mä silloin kauttaaltaan käyn studamaan
Suomi kuntoon Suomi kuntoon Suomi kuntoon
Nythän on niin
Tahdot mulle olla hyvä komppis
näin kun väität käsi sydämellä
täysin voinko silti sun sanomaasi luottaa
Nythän on niin
Tahdon sulle olla hyvä komppis
muuten en sua voisi handlata
lähelleni tahtoisin sut kabinetissani sijoittaa
Nythän on niin
Tahdon sulle olla myöskin komppis
jos voit muutakin kuin ärhennellä
jos voit mulle yksin elvytystä antaa
Niin ärripurri oot, sun puolueesi on niin arvaamaton
kun sua kuunnella mä saan, sä silloin kauttaaltaan käyt änkyröimään
Suomi kuntoon Suomi kuntoon Suomi kuntoon
Tahdon sulle olla hyvä komppis silloin onni oisi ihmisillä
kaiken kun he saavat ja kaiken myöskin dissaavat
Tahdon sulle olla hyvä komppis silloin onni oisi ihmisillä
kaiken kun he saavat ja kaiken myöskin dissaavat
Tämä on tärkeä asia
Petterin ja Riikan yhteislaulu
Anonyymi-ap
1
140
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18022376Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant779579Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886066Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot475071HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1144709Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942175Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821449