Sugardaddyt ja sugarbabyt

Onko tämä ilmiö rantautunut Iisalmeen?
161113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onneksi tämä intersektionaalisen feminismin luoma rappio ei ole päässyt tänne.

Äänestä
  • Kyllä sitä on mutta piilossa. Ainahan on ollut namusetiä. Ennen namusedät jakeli karkkia, sittemmin alkoholia ja nykyään jo rahaa, vaatteita ja koruja.
    Ajokortilliset nuoret miehet opettelevat sugardaddyt elkeitä kuskaamalla teinityttöjä ja tarjoavat alkoholia, tupakkaa, nuuskaa..

    Äänestä

Miksi kirjoitetaan sokeri, että sugar eikä shuger kuten se äännetään.

Äänestä

Ainakin yksi kauneusalan yrittäjä etsi joku aika sitten itselleen sugardaddyä :D

Äänestä
  • Tai sitten ei

    Äänestä

Normi settiä iät ajat ollu, eri nimillä... Yyhoot ja persaukiset ämmät on aina etsinyt itselleen elättäjää, sitten "vahingossa" pamahtaa tiinees ja elatusmaksuilla sekä tukiaisilla vältellään työntekoa samalla säälipisteitä somessa kerustellen...

Äänestä

Ee oo ranautunut,järvi vielä jiässä.

Äänestä

Miksi maksaa kun Kyntäjäntieltä saat kaljapalkalla 🤣 mitä rumempi reppu sen paremmat eväät. Ronkelit runkkaa ja reikä se on rinkelissäkin.. Jne

Äänestä

Onhan niitä OF horoja ainakin. Värkkiäkin saa sopuhintaan

Äänestä
  • Ajeleeko ne hiljaa 20m takaapäin kuin niittyvillaa.

    Äänestä

Jos on niin olkoot. Eläkää omaa elämäänne (onko teillä sellainen??) ja antakaa muiden tehdä mitä lystää.

Äänestä

Eikö tuonkin sanan voisi suomeksi kääntää? Vaikka sokeritatti.

Äänestä

Täällä olis eläkeläinen joka ollut luottamustehtävissä. Rahaa on sen takaan, on Mersu ja omakotitalo ja iso vene. Kuka 18-20vee typykkä lähtisi Mersun kyytiin tai veneilemään heti kun jäät lähtee.

Äänestä
  • Kiinnostaa kyllä, mutta vaihda se mersu hienompaan ensin 🤭 esim jokin 60-luvun hyvin entisöity, niin kehtaa olla kyydissä 🤗

    Äänestä

Iisalmesta löytyy myös sugarlady. Maksaa kaikki ukon kulut saadakseen pitää ja näytellä sitä !

Äänestä

On se rantautunut ne roikkuu tuolla elintarvikeliikkeiden eteisissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko tämä ilmiö rantautunut Iisalmeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu