Kesälomalle Hämeenkyröön

Anonyymi-ap

Mitä paikkaa suosittelisit,ensi kesäksi viettää 3- 7 päivää lomallen Hämeenkyrössä? Muutkin kuin mökkimajoitus käy.

7

1136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Metsäsen lomakylää

    • Anonyymi

      Laurin lomakylässä todennäköisesti tilaa vielä,kaunis luonnonläheinen paikka

    • Anonyymi

      Matkaparkki.

    • Anonyymi

      Timiin vaan.Siellä on joku ämmä joka osaa kutsua hirviä lähistöön.Siis nelijalkaisia eläimiä.Se on hänen taitonsa.Jopa tietä ylittävät hirvet tottelevat kutsua.
      Valkjärven rannoille vaan lomilla.

    • Anonyymi

      Ahrolaan siihen kotorinteen lähelle.Siellä tapaa esim.peltomyyriä vesimyyriä ja rottia
      ja on hauskaa,Kaiken kruunasi karhu tässä kolme vuotta sitten.Mentiin sellaista humppaa kalojen kanssa että se vasta oli. Aina oli kalat ja perkaukset syöty ja jäljet oli selvät hiekassa ja sammaleessa.Mutta timissä lampaat alkoi tuoksahdella ystäväni nenuun ja se karjaisi pari kertaa kovaa ja alueella missä esim lapset menee koulusta kotiin.
      ,poistuin alueelta mutta jätin lihaa sile ja syöty oli.Lampaat jäi henkiin kun johdattelin ystävän takaisin turkkilaan päin. En tiedä mihin se meni mutta jännää oli ja nalle sai minut harrastaan luontoa ja eläimiä.

    • Anonyymi

      Varaudu siihen että sulla on puhelin.Se on pakollinen joka kodissa.Palvelut on missä on kaukana ja koko kylä taitaa olla holhouksen alla.Pankeista ei saa käteistä.Ja koko kunnassa on marketteja joiden välimatka on kilometrejä.Saman kadun varrella ei ole mitään mikä olisi vanhemmalle väelle hyväksi.Siis palvelut saman kadun varrella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      149
      2013
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      305
      1717
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1557
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1210
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      77
      1185
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1150
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      24
      1052
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1007
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      956
    10. Minkä näköinen

      On kaipaamasi henkilö🤔
      Ikävä
      45
      937
    Aihe