Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Australian suomalaisten seksielämä?

Australiassa on noin 30 000 suomalaistaustaista. Onko palstalla tietoa onko kukaan suomalainen koskaan pannut kengurua perseeseen?
698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Savottamiehiä lähti paljon Australiaan.

Äänestä

Ehkä parempi aloituskohta on onko kukaan pannut aborginaalia.

Äänestä

Mene niuvanniemeen siellä niitä eläimiin sekaantujia riittää

Äänestä
  • Ei oo kenguruita Nuivaniemessä.

    Äänestä

  • Sinhän sen tiedät kun monessa viestissä joka päivä sinne halajat.

    Äänestä

Pomppupippelimatkat oli käsite 70-luvun homopiireissä. Äijät lähti kuukaudeksi Australiaan panemaan kenguruita perseeseen. Keihäsmatkat kuljetti. Hymylehdessä oli juttua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Australiassa on noin 30 000 suomalaistaustaista. Onko palstalla tietoa onko kukaan suomalainen koskaan pannut kengurua perseeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu