Rahaoulassa

Anonyymi-ap

Onko oikeesti mitään paikkaa tai ketään joka lainaa luottotiedottomalle työssäkäyvälle. Ulosottoon menee joka tilistä. Ei ole takaajia. 😭 Tarviaisin kipeästi 2500-3000€ lainaa. 😭 Olen valmis myös myymään jo itseäni, että saan ylimääräistä tuloa. 😭 Tietääkö kukaan mistä apua.? 😔❤️
Enkä oikeasti jaksa mitään paskaryöppyä. Alan olemaan jo aika väsynyt.

Yhteyttä voi ottaa myös sähköpostiin [email protected]

4

401

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja ulosotossakaan ei ole enää kuin reilu 4000.

      • Anonyymi

        Mistä nyt noin kova hätä saada rahaa, kun piakkoin pääset ulosotosta? Kuulostaa pahalta, jos olet lainaamassa millä ehdolla tahansa rahaa.


    • Anonyymi

      Ei ole velkojen kokonaismäärää.

      Takuusäätiö on paikka josta on tietyin säänöin saada takaus 34k saakka.

      Kenenkään pillu ei ole 3000€ arvoinen. Eikä varsinkaan sellainen jossa on käynyt 500 eri munaa vuoden aikana.

    • Anonyymi

      Jos rahantarve on todellinen, toimeentulotukea voi ulosotossa oleva saada, kuten myös sosiaalista luottoa kunnalta vai mikä taho sitä nykyään myöntääkään. Takuusäätiön laina ja velkajärjestely ovat hitaampi reitti ja heillä on vaatimuksena, että lisää ei saa velkaantua edes hakuaikana.

      Tiedät varmaan itsekin, että sinun on nyt aika maksaa tai maksaa ja itkeä, ei auta muu. Olet jo käyttänyt ne pari tonniasi etukäteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      53
      2995
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1026
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe