Seuran huono ilmapiiri alkanut vaikuttamaan treenimotivaatioon sen verran, että olen harkinnut lajin taukoa tai lopettamista. Harmi, mutta ei oikeen innosta tuhlata rahoja ja kulkea viikottain treeneihin, joissa ilmapiiri negatiivinen eikä ohjaajat puutu kiusaamiseen vaikka maininnut asiasta jo 2 kertaa.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Kurja kuulla mutta asiahan ei muutu miksikään täällä avautumalla. Nosta asia pöydälle omassa seurassasi ja vaadi muutosta.
- Anonyymi
Sama tilanne liitossa myös, kaikki asiat tosi huonosti
- Anonyymi
"Nosta asia pöydälle omassa seurassasi ja vaadi muutosta."
- Anonyymi
meillä sama homma, mikään ei muutu kun osa heittää hiekkaa rattaisiin idealla "mun lapsen pitää saada kaikki ja hän on hiomaton timantti" ja muut kävelee......
- Anonyymi
Valitettavaa, että yhdistykset ja seurat toimii enemmän hyvä veli-verkolla. Niin se on aina ollut ja tulee aina olemaan. Suosittelen vaihtamaan seuraa.
- Anonyymi
Mikä seura on kyseessä?
- Anonyymi
Judoliitto
- Anonyymi
Harmittavaa että koet ainoiksi vaihtoehdoiksi tauon tai jopa lopettamisen. Oletko kysynyt treenikavereilta tuntevatko he samoin?
Mikä mielestäsi on syy huonoon ilmapiiriin? Tunnetko itsesi ulkopuoliseksi? Tunnetko että sinua ei huomioida yksilönä? Eikö vetäjä ole tunnistanut potentiaaliasi?
Jos teitä on useampia jotka kokevat asiat samoin, suosittelen olemaan yhteydessä seuran johtoon, heidän pitäisi pystyä tekemään jotain. Onko ryhmä vetäjälle liian haastava?
Voisitko lopettamisen sijaan harkita seuran vaihtoa, jos paikkakunnallasi tai edes lähikunnissa on toinen seura?
Tsemii tulevaisuuteen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901776
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,40951- 81926
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56821- 60668
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69620Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te66619Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19571Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38556- 21547