Kansan suosima ja huumorintajuinen Timo Soini on noussut TikTok-ilmiöksi hänestä tehdyn videon myötä!
”Kappale funkkasi jo ilmestyessään, ja olen kuullut, että aika hyvin se toimii nykyäänkin. Kai sen tahtiin on tanssittukin. Jos joku tästä saa iloa kylmään kevääseen, niin antaa mennä vaan”, Soini sanoo.
Voi kun kaikilla poliitikoilla olisi Timo Soinin pilke silmissään.
https://www.hs.fi/kaupunki/helsinki/art-2000009554978.html
Kansansuosiota nauttiva Timo Soini villitse TikTokissa!
10
160
Vastaukset
- Anonyymi
Ikävä Soinia.
- Anonyymi
olet kaikkien retardien äiti olet lahjoittanut varasi ja sukusi varat ulkolähetykseen 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Petturi ikävä. Joka vastusti Kreikan tukemista suomalaisten veronmaksajien rahoilla eduskuntavaalien 2011 edellä mutta joka yritti jo 2011 eduskuntavaalien jälkeen mennä hallitukseen hyväksymään Kreikan tukemista ja joka meni hallitukseen 2015 hyväksymään Kreikan jne tukemista suomalaisten veronmaksajien rahoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Petturi ikävä. Joka vastusti Kreikan tukemista suomalaisten veronmaksajien rahoilla eduskuntavaalien 2011 edellä mutta joka yritti jo 2011 eduskuntavaalien jälkeen mennä hallitukseen hyväksymään Kreikan tukemista ja joka meni hallitukseen 2015 hyväksymään Kreikan jne tukemista suomalaisten veronmaksajien rahoilla.
Kataisen hallitus liitti Suomen osaksi euroalueen rahoitusvakausmeksnismia.
2015 Kreikan 3. tukipaketin vastustaminen olisi ollut turhaa.
Jos Suomi olisi kaatanut 2015 Kreikan 3. tukipaketin, niin rahat olisi annettu joka tapauksessa rahoitusvakausmekanismin kautta ja Suomi olisi ollut yhtä kaikki maksajana. Sen lisäksi olisi suututettu isot euromaat.
Ei Suomella ollut kuin kaksi huonoa vaihtoehtoa. Joko hyväksyä Kreikan 3. tukipaketti tai suututtaa isot euromaat ja joutua joka tapauksessa tukipaketin maksajaksi rahoitusvakausmekanismin kautta. - Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178442444
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Menikö Soini Tynkkysen ohi Tik Tok suosiossa?
- Anonyymi
olipa paska https://www.youtube.com/watch?v=K0a_ofU-pLE
- Anonyymi
jabba hutt vitsit olisi parempia , selkään puukottaja soini 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Halla-aholaisilla (Suomen sisu) äärioikeistopersuilla menee näköjään Soini edelleen tunteisiin.
Rosvoillakin näköjään voi herätä epämieluisia tunteita omista tekosistaan.
- Anonyymi
Minkähän kansan suosiota Soini mahtaa nauttia? Kyllä tuo on edelleenkin pelkkä selkärangaton julkisuustyrkky.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437515
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543723Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu533607- 853397
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/533311- 513044
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362842Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302494IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1971948- 471571