Alako Haapajärven vuojeosason lopetus ja Ylivieskan vuodeosasonen supistaminen,.Mahtavaa näin se hyvinvointi lisääntyy.
Non nii ny se sitte
19
825
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös Oulaskankaallakin aloiteta yt neuvottelut. Eli kyllä se pohde toimii ja oikein mallikkaasti.
- Anonyymi
ei muuten piisaa pohteen herrolle palkkiot,jostain on säästettävä,eli suljetaan osastoja,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei muuten piisaa pohteen herrolle palkkiot,jostain on säästettävä,eli suljetaan osastoja,
Näyttää siltä jotta uutta terveydenhoito järjestelmää ei luotu potilaiden tarpeisiin, vaan pikkukihojen temmellyskentäksi.
Lääkäriin ei ole aikoja Apteekissa ei lääkkeitä hyvi menee jollakin.** - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää siltä jotta uutta terveydenhoito järjestelmää ei luotu potilaiden tarpeisiin, vaan pikkukihojen temmellyskentäksi.
Lääkäriin ei ole aikoja Apteekissa ei lääkkeitä hyvi menee jollakin.**herrojen luvatttu suomi,rahalla saavat itsensä hoivattua yksityisillä,ja vanhana yksityisiin palveluihin,ettekö ymmärrä me tavalliset veron maksajat kustamme herrojen herkut,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
herrojen luvatttu suomi,rahalla saavat itsensä hoivattua yksityisillä,ja vanhana yksityisiin palveluihin,ettekö ymmärrä me tavalliset veron maksajat kustamme herrojen herkut,
Näinhän se on ja kun nyt kokomus siirtää verotusta tasaverohin niin se tekee sen että pienituloisempien verotus kasvaa kun hintoihin siirtyy verotus MUTTA ruoka ja kaikki perustarvikkeet nousee ja palkka palkkio ja osinkoverot alenee suurista tuloista. Röyhkeää köyhien kurittamista
- Anonyymi
nimenomaan säästöjä haetaan nippeleistä mutta suuriin linjoihin ei puututa,. asiantuntijat asialla ja kovasti stressaantuneet ja kuormittuneet lillukanvarsista aikaansaaduista muka säästöistä..
- Anonyymi
Juuri näin,,,en ole 75 vuotisen elämäni aikana koskaan Apteekissa joutunut tilanteeseen jossa minulle kerrotaa jotta hakemaani lääkettä EI OLE SAATAVANA. Tämä oli arkipäivää kulemma entisessä Neuvostoliitossa. Sieltäkö malli tappaa vanhuksia nyt on haettu ??
- Anonyymi
Kokomuslaisille säästöjä
- Anonyymi
Kepu ja sostemithan ne päättänyt. Nehän ne on mellestänyt . Hyvä että niitten valta loppu NYT.
- Anonyymi
Tätä se Kepulaisten SOTE-HYVINVOINTIMAAKUNTA teettää.Kaikilla on yhtälainen oikeus hoitopaikkaan.
- Anonyymi
Kepu tekee johtohimmeleitä jotka tulee kalliiksi paikat täytetään omilla "henkilöillä" hoitajiin ei sitten rahaa olekkaan. Pirullista tässä on se että nämät kepuhimmelit on vaikeita purkaa.se ei käy naps vain ja siltikin vaikka ne loppuisi on niihin rakennettu kaikenmoiset turvat että johto saa rahansa vaikka eivät työssä olekkaan. Mutta enivei pikkuhiljaa tuo kaiken paskan alku ja juuri lopöuu.
- Anonyymi
Niipä... Paljokohan Suomessa on esimekiksi eduskunnasta pudonneita "sopeutusrahan" nauttijoita, Pitkäänkö sitä muuten maksetaan?.**
- Anonyymi
Onneksi Nivalassa säilyy vuodeosasto ja palvelut, ettei alue aivan tyhjäksi näistä jää.
- Anonyymi
jaatinen ja pylväs tämän on aikaan saaneet,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jaatinen ja pylväs tämän on aikaan saaneet,
jäi sanomatta hehän ylivieskaa ovat edustamassa joka kulmassa
- Anonyymi
Uudistus on sitä että kaikki vanha romutetaan ja keksitää pyörä uudestaan. Näinhän se tässäkin sotessa on kaiketi ajateltu, pääsee uudet pikkudirikat pätemään.
Kokonaiskuva näyttää siltä tulkintani mukaan vanhuksia ( meitä) ei hoideta lääkäri määrää tietoihin ( ei elvytystä ) no homma selvä. Vähemmän käytävät ja rasittavat yhteikuntaa, tuon kuvan tuosta kapinoinista saa. Jatkuva toitotus rahat / hoitajat/ lääkärit/ vuodepaikat/ lääkkeet ym ym loppu.
Tältä tuo tiivistettynä näyttää.- Anonyymi
eikö tässä pohteessa ole päättämässä suurin osa ammatti politikkoja,ovat jo kunnallisia ja kansanedustajia,ja nyt pohtelaisia eli 3 kultaista lusikkaa suussa,on siinä tuloa kerrakseen,näillä eväillä pitää jo säästöjä syntyä
- Anonyymi
Paljonko HYVINVOINTI MAAKUNTA tarvitsee lisää poliittisin perustein valittuja KOVAPALKKAISIA päälliköitä lisää? Ja mistä revitään rahat näille Johtajille?
- Anonyymi
Sote luotiin, jotta rahat voisi siirtää "laillisesti" ulkomaille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2487539Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393961Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172218Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261657- 461500
- 331392
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421214Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8953Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948