Tähtitaivaan todiste. https://www.youtube.com/watch?v=pucl59Z2Gak
Raamatun todiste. https://www.youtube.com/watch?v=jUoTotTlXvo
Litteän maan teoria on kumottu debunked for ever!
25
444
Vastaukset 25
- Anonyymi
Kovaa juttua.
Mutta tuskin moni palstalainen noita videoita haluaa katsoa kun uskomukset voisi horjua. - Anonyymi
Jyrki Pykäri tunnusti että maa on pallo.
- Anonyymi
On kovaa juttua ja faktaa pyöreästä maasta. Asia on ihan selvä.
Petri on Jeesus, aina oikeassa.
😄😄😄😄😄- Anonyymi
Raamattu on satukirja.
- Anonyymi
Yrittävät vain käännyttää ihmiset pois totuudesta.
- Anonyymi
Ja mistähän totuudesta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mistähän totuudesta?
Maan litteydestä!
- Anonyymi
No oli siellä kovia todisteita maan pyöreydestä. Osa oli uutta minullekin.
- Anonyymi
Kyllähän siitä Maan pyöreydestä on ollut niin kauan todisteita esillä, että vaikea siitä on enää mitään uutta kertoa. Kyllähän Maapallossa on vielä tutkimista, maanmuoto on tunnettu jo vuosituhansia.
- Anonyymi
Jep, tuo että aurinko on kuin taskulamppu, olisi tosiaan hauskaa katsoa littumaassa "auringonlaskua", kun se vain kutistuisi ja häviää tupsahtaisi pois horisontista, aamulla taas alkaisi pienestä pisteestä ja kasvaisi normaalikokoiseksi palloksi.
- Anonyymi
Hassuinta tuossa on se että nousemalla korkeammalle, jopa vaikka samalla peruuttaen, se "liian kauaksi" mennyt Aurinko palaa nähtäville ENTISESSÄ KOOSSAAN.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hassuinta tuossa on se että nousemalla korkeammalle, jopa vaikka samalla peruuttaen, se "liian kauaksi" mennyt Aurinko palaa nähtäville ENTISESSÄ KOOSSAAN.
Eiköhän tuokin typeryys ole loppuunkaluttu? Eihän nuo litteän maan hörhöt mitään usko, nuijii niitten päähän tosiasioita kuinka paljon hyvänsä?
- Anonyymi
tää on mielenkiintoista.
- Anonyymi
Oletko potentiaalinen tuleva flättäri? Onnea arvontaan.
- Anonyymi
Onpa tosi mielenkiintosta. Maa on maa ja täällä ollaan oli millainen tahansa.
- Anonyymi
Asiaa isosti. Maasta tehty tutkimuksia.
- Anonyymi
Mitä hiton "asiaa isosti"? Maasta on tehty tutkimuksi niin kauan kuin tiedostavia ihmisiä on maanpäällä ollut. Nytkö vasta tuon huomasit?
- Anonyymi
joo ny huomasin uusia tietoja.
- Anonyymi
Oi maamme suomi armahin.
- Anonyymi
Maailmamme pyörii omalla radallaan.
- Anonyymi
kannattaa tutkii mikä on totuus.
- Anonyymi
Ja tutkinnan jälkeen on todettu jo monesti, ja monien toimesta, että Maa ei ole Litteä.
- Anonyymi
hyvä näitä on tutkii. älä hutkii vaa tutkii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241496Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681357- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731082Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629