taksin ajo toiminimellä ja miljoonan liikevaihdolla

Anonyymi-ap

suunnittelen aloittavan taksiautoilun vuonna 2035 kun nykyiset taksit on jääneet eläkkeeelle. silloin ajoa riittää. likevaihto liikuisi miljoonan tuntumassa ja toiminimellä pyöritetään firmaa. joku yrittäjä sanoi että toiminimellä kannattaa toimia aina 20 miljoonaan saakka koska on vain puollittainen kirjanpito ja samaa pankkikorttia voi käyttää omiin ruokaostoksiin ja firman kuluihin, saa olla firman ja omat rahat sekaisin eikä tarvita taloushallintoa lainkaan.

se että pääseekö miljoonan liikevaihtoon yhdellä taksilla niin enpä usko. luulen että vaihto jää sataan tuhanteen. mutta kannattavuuslaskelmassa kannattaa jättää niin sanottua kasvunvaraa.

taksit ajaa koko ajan niin renkaita menee vuoteen useampi sarja. siksi taksien kannattaa perustaa kimpassa oma rengasliike josta saadaan sisäänostohintaan gummit. muille myydään renkaat halvemmala kuin muissa liikkeissä ja saadaan tuottoa sitäin kautta.

on muuten jännä että tori sivustolla on myynnissä pizzerioita tosi paljon. niitä kannattas kanssa ostella vaikka kymmenen kun halvalla saa. ne vaihtaa omistajaa koko aja eli varmaan ne tuottaa sen verran että niiden omistajat eläköityy nopeasti ja myyvät pois firman. nyt kun taksiautoilu ei kannata niin näitäkin firmoja voisi ostaa. ostamalla riittävästi yrityksiä aina joku kannattaa. no rahaa niihin kuluu mutta aina voi ottaa lainaa. niin valtiokin tekee

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taksi on ajoneuvo, se ei päädy eläkkeelle, korkeintaan romuttamolle sitten joskus.

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😋 ­­­N­y­­m­­f­­­o­­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178461307

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Eläkä unoha notta edustuskulut ei sais ylittää liikevaihtoa. Muuten verokarhu herää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20e Riskitön veto 20e talletuksella VB:lle

      Pssst! Vinkki viis rotvallinreunalla eläjille. VB tarjoaa 20 euron riskittömän vedon ensitallettajille vedonlyöntiin.
      6
      2463
    2. Pilasit mun

      Elämän. Sitäkö halusit?
      Ikävä
      116
      1648
    3. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      36
      1386
    4. Analyysiä: Kiuru-keissi oli ja meni - demarit hävisi tässäkin

      Tapauksen tultua julki alkoi demarit ja muu vasemmisto selittään, että tämä oli poliittista väkivaltaa, siis ennen kuin
      Maailman menoa
      160
      1223
    5. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      129
      1165
    6. Lasse Peltonen on kunnanjohtaja

      18/21 ääntä 1 Stoor ja 2 Vauhkonen
      Sysmä
      52
      1125
    7. Suomessa on valittava 2 lucia neitoa...

      Maahanmuuttajille oma lucia neito ja Suomalaisille oma SUOMALAINEN Lucia neito....sama juttu on tehtävä miss Suomi kisoi
      Maailman menoa
      105
      1064
    8. Syntymäpäivä

      Milloin on kaipaamasi henkilön syntymäpäivä!? Hänellä miehellä on tammikuussa.
      Ikävä
      57
      1061
    9. Olet tärkeä

      mutta tunnen jotain enemmän ja syvempää. Jos voisinkin kertoa sinulle... Olen lähinnä epätoivoinen ja surullinen.
      Ikävä
      46
      939
    10. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Kittilä
      109
      904
    Aihe