Ja kuinka yleistä on nähdä niitä pikku-ukkoja juopohulluudessa? Olen käsittänyt että aika yleistä mutta ovatko ne aina kaikilla samanlaisia? Itse sain kerran juoppohulluuden ja näin silloin pikku-ukkoja. Ne olivat mustia tikku-ukkoja joilla oli pyöreä valkoinen pää ja ilkeät kasvot.
Miltä delirium tremensiksen pikku-ukot näyttävät?
17
986
Vastaukset
- Anonyymi
Ne pyörivät kehässä, muuttavat muotoa ja loihtivat uusia maailmoja puhaltamalla kuplia suustaan. Tarkkailevat katoilla kiikarikiväärin kanssa ja seuraavat joka paikkaan ja uhkailevat kadotuksella.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17846912S
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Yleensä näen kääpiöhomoja.
Heidän kanssaan on oikein hyvä meininki
Asd - Anonyymi
siis pygmi pakolaisia. kuuluisit lukkojen taakse.
- Anonyymi
Oon ajatellu ruveta kasvattaan kääpiöitä
- Anonyymi
Itsellä kun oli delirium, tuli listojen välistä ja katon rajasta kaikenlaisia pikku ötököitä.
Hämähäkkejä, torakoita, ym.- Anonyymi
Mulla on kans toi. Ei näy pieniä vihreitä miehiä, mutta just noita ötököitä ja varsinkin hämähäkkejä kämppä täynnä. Lisäksi kuulen harhoja; ahdistavia, tosi voimakkaita ääniä.
-kohtalotoveri - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla on kans toi. Ei näy pieniä vihreitä miehiä, mutta just noita ötököitä ja varsinkin hämähäkkejä kämppä täynnä. Lisäksi kuulen harhoja; ahdistavia, tosi voimakkaita ääniä.
-kohtalotoveriOlen edellinen kommentoija, " ötökkätyyppi ".
Mulla oli usein sekavassa tilassa sellaista, että kuulin/luulin ovikellon soivan, ja sitten usein ravasin ovelle katsomaan, onko siellä joku. Eihän siellä koskaan ketään ollut.
Kerran myös luulin kahden viikon ajan, että vastapäisestä talosta joku ampuu mut, pidin verhoja tiiviisti kiinni sen kaksi viikkoa. En uskaltanut ikkunasta ulos katsoa. Liikuin silti myös kodin ulkopuolella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen edellinen kommentoija, " ötökkätyyppi ".
Mulla oli usein sekavassa tilassa sellaista, että kuulin/luulin ovikellon soivan, ja sitten usein ravasin ovelle katsomaan, onko siellä joku. Eihän siellä koskaan ketään ollut.
Kerran myös luulin kahden viikon ajan, että vastapäisestä talosta joku ampuu mut, pidin verhoja tiiviisti kiinni sen kaksi viikkoa. En uskaltanut ikkunasta ulos katsoa. Liikuin silti myös kodin ulkopuolella.Kyllä olette sekaisin!
Älkää juoko enää! 👀🤣 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä olette sekaisin!
Älkää juoko enää! 👀🤣En juokaan enää, koska se oli niin tuhoisaa touhua.
En enää halua käydä niitä kaikkia deliriumeja ja psykooseja läpi.
Elämästä voi oppiakin jotain, jos haluaa.
- Anonyymi
Syyttäviä ääniä ja pelottelevat kidutuksella ja helvetillä kuoleman jälkeen.äänet säikyttelevät,omituista valoja,tarkka-ampujia katolla ja huonekalut muuttuvat hyönteisiksi
- Anonyymi
No huh! toi kyllä taitaa mennä jo skitsofrenian piikkiin?
:O - Anonyymi
Älä usko niitä käskyjä, että mut pitäisi muka tappaa! Kuolen muutenkin hyvin pian ja haluan vain viettää loppuaikani rauhassa läheisteni kanssa.
k - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No huh! toi kyllä taitaa mennä jo skitsofrenian piikkiin?
:OEi ne mene skitsofrenian piikkiin, kun pystytään todentamaan, että kyseessä on alkoholin aiheuttama delirium.
Skitsofrenia on asia erikseen, vaikka siinäkin harhoja usein voi esiintyä.
Deliriumin harhat loppuvat, kun delirium menee ohi, skitsofreniassa taas harhat tulevat ja menevät sairauden takia, ja voivat jatkua vuosia, kenties loppuelämän ajan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä usko niitä käskyjä, että mut pitäisi muka tappaa! Kuolen muutenkin hyvin pian ja haluan vain viettää loppuaikani rauhassa läheisteni kanssa.
kKylmiksen on pitänyt jo kuolla viimeiset 15 vuotta eikä vieläkään ole kuollut. Mussuttaa kylmää soija makkaraa ilman sinappia lähimmässä psy polilla. Käy nyt jo kuntouttavassa työtoiminnassa Santun kanssa muutaman kerran viikossa lähimmässä sikalassa.
- Sodomiittiseppo - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne mene skitsofrenian piikkiin, kun pystytään todentamaan, että kyseessä on alkoholin aiheuttama delirium.
Skitsofrenia on asia erikseen, vaikka siinäkin harhoja usein voi esiintyä.
Deliriumin harhat loppuvat, kun delirium menee ohi, skitsofreniassa taas harhat tulevat ja menevät sairauden takia, ja voivat jatkua vuosia, kenties loppuelämän ajan.Sain kyllä alkoholi- ja päihdepsykoosien takia aikoinaan psykoosisairaus-diagnoosin.
- Anonyymi
Seinästä tulee valtavan kokoisia peeniksiä ja jostain kuuluu "ime tätä, narttu!". Postilaatikko rämisee koko ajan. Paikallisen sm-homobaarin porukka tunkee lähipysäkin bussista ulos nahkatamneissa ja kysyy kotipsoitettani jalankulkijoilta
Asd
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.971318Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata371315Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891175- 1071075
- 711002
- 18986
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva14971- 54956
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f167833Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju16811