Pitäjänsaari,

Anonyymi-ap

hypriitisotaako odotellaa? valtio esti tonntikaupan pitäjänsaarelta , tragretinen kohde, alkaako joukkopako saarelt?

9

1239

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joukkopako jamilahteen äireen leipomusten ääreen. Namsk!

    • Anonyymi

      Et facebookissa omalla nimellä viitsinyt sitten keskustelua jatkaa?

    • Anonyymi

      Top seckred destroi before reading?

    • Anonyymi

      SAARELTA NOUSEE SAVUA?

    • Anonyymi

      Kunnan urheilukauppiaalle puoli-ilmaiseksi aikoinaan diilaamat saaret kauppias yritti myydä venäläisillä myyntisivuilla, mutta hintapyyntö taisi olla suomalaisten ja haminalaisten onneksi liian suuri jopa rikkaimmille itäroistoille. Nyt saarilla yritetään rahastaa viikinkinostalgialla, joka kai sitten luo myyntiä baaritiskille.

      • Anonyymi

        Ai Pitäjän- ja Pappilansaaret? Itsekin olen aina epäillyt kuntaa diilaajaksi. Hyvä että tähän asiaan tuli viimein selvyys.


    • Anonyymi

      Onneksi tuon nykyisin viikinkisaduilla baariasiakkaita kalastelevan liikemiehen myyntiyritys jäi haaveeksi, sillä jos se olisi mennyt naapurin koijareille, olisi mahdotonta tietää mitä siellä puuhataan. Raha on joillekin ihmisille ainoa asia elämässä.

      • Anonyymi

        Raha on siinä mielessä hyvä keräilykohde, ettei koskaan pysty saamaan kaikkea.


    • Anonyymi

      Olen aina rakastanut Pitäjänsaarta. Siellä on suurimmaksi osaksi tallella sellainen tunnelma jota sanoiksi en oikein osaa pukea. Merellinen kylällinen seesteisen rauhallinen puutalofiilis. Harmi että maisemaan nähden yli-isoja taloja on saanut rakentaa saarelle. Harmittelin aikoinaan kun joitakin taloja purettiin saaren yli vedetyn tien kohdalta. Myynnissä olevia taloja en ole vielä saarelta löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      61
      4854
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      28
      3676
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3330
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      78
      2275
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1889
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1551
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1502
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      313
      1401
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1393
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      32
      1269
    Aihe