Pitäjänsaari,

Anonyymi-ap

hypriitisotaako odotellaa? valtio esti tonntikaupan pitäjänsaarelta , tragretinen kohde, alkaako joukkopako saarelt?

9

1239

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joukkopako jamilahteen äireen leipomusten ääreen. Namsk!

    • Anonyymi

      Et facebookissa omalla nimellä viitsinyt sitten keskustelua jatkaa?

    • Anonyymi

      Top seckred destroi before reading?

    • Anonyymi

      SAARELTA NOUSEE SAVUA?

    • Anonyymi

      Kunnan urheilukauppiaalle puoli-ilmaiseksi aikoinaan diilaamat saaret kauppias yritti myydä venäläisillä myyntisivuilla, mutta hintapyyntö taisi olla suomalaisten ja haminalaisten onneksi liian suuri jopa rikkaimmille itäroistoille. Nyt saarilla yritetään rahastaa viikinkinostalgialla, joka kai sitten luo myyntiä baaritiskille.

      • Anonyymi

        Ai Pitäjän- ja Pappilansaaret? Itsekin olen aina epäillyt kuntaa diilaajaksi. Hyvä että tähän asiaan tuli viimein selvyys.


    • Anonyymi

      Onneksi tuon nykyisin viikinkisaduilla baariasiakkaita kalastelevan liikemiehen myyntiyritys jäi haaveeksi, sillä jos se olisi mennyt naapurin koijareille, olisi mahdotonta tietää mitä siellä puuhataan. Raha on joillekin ihmisille ainoa asia elämässä.

      • Anonyymi

        Raha on siinä mielessä hyvä keräilykohde, ettei koskaan pysty saamaan kaikkea.


    • Anonyymi

      Olen aina rakastanut Pitäjänsaarta. Siellä on suurimmaksi osaksi tallella sellainen tunnelma jota sanoiksi en oikein osaa pukea. Merellinen kylällinen seesteisen rauhallinen puutalofiilis. Harmi että maisemaan nähden yli-isoja taloja on saanut rakentaa saarelle. Harmittelin aikoinaan kun joitakin taloja purettiin saaren yli vedetyn tien kohdalta. Myynnissä olevia taloja en ole vielä saarelta löytänyt.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5075
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      144
      2934
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2531
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1814
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe