Osuuspankki muuttaa Veturitorille. Tuleeko nykyisestä Osuuspankin talousta uusi säästökeskus tai ssvon solmu eli myydäänkö jollekin kroonin kaltaiselle
Osuuspankin kiinteistö
10
774
Vastaukset
- Anonyymi
Tyhjilleen jää ja kohta on kuin solmu,mutta ensin kaupunki tekee Kroonin kaa diilin.
- Anonyymi
Kukapa tuollaisen talon ostaisi paitsi Kroon tai kaupunki. Ja koska Osuuspankki ei sitä Kroonille kehtaa myydä niin mahdollisia ostajaehdokkaita jää tasan yksi.
- Anonyymi
Puretaan ja istutetaan palmuja tilalle.
- Anonyymi
Pieksämäellä ei ole kysyntää sen paremmin liiketiloille kuin saneeratuille (=kalliille) asunnoillekaan.
- Anonyymi
Vessu on jo kiiraroinut rännejä miten vesi juoksee Akin kanssa. Siitä se alkoi säästätalossakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vessu on jo kiiraroinut rännejä miten vesi juoksee Akin kanssa. Siitä se alkoi säästätalossakin.
hyvää liiketoimintaa .
taitaa kaupungin talousgurulla olla taas ostohousut jalassa .
ja rahaa riittää onhan mäkeläiset rahoittamassa 😃
750 tonnia näin alkuun säästökeskuksen niin saadaan homma käyntiin .
montakohan milliä menee vielä että saadaan talo komiaksi .
pähkähullua toimintaa toivotaan että heräävät päätgäjät todellisuuteen ja lyövät mökin maan tasalle 😅
- Anonyymi
Jännitettäväksi jää että kumman kaupunki ostaa ensin: Osuuspankin talon vai VR:n asemarakennuksen. Kumpikin näistä on välttämätön osa tyhjien kiinteistöjen kokoelmaa jota kaupunki kerää.
- Anonyymi
Onhan säästökeskusta vastapäätä kaksi osuuspankin myytävää kiinteistöä Keskuskadulla.
Yksityiset kymmenet tyhjät liiketilat on kuin ilmaa kaupungin elinkeinojohtajalle. Niitä ei huomioida kaupungin vapaaksi liiketilaksi.
Pieksämäen kaupungin yrityksille vuokraamat liike- ja hallitilat ovat pääasiassa vuokrattuina.
– Tilanne on aika hyvä. On silloin tällöin yksittäisten vuokralaisten vaihtumista, kertoo Pieksämäen kaupungin elinkeinojohtaja Markus Vesterinen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan säästökeskusta vastapäätä kaksi osuuspankin myytävää kiinteistöä Keskuskadulla.
Yksityiset kymmenet tyhjät liiketilat on kuin ilmaa kaupungin elinkeinojohtajalle. Niitä ei huomioida kaupungin vapaaksi liiketilaksi.
Pieksämäen kaupungin yrityksille vuokraamat liike- ja hallitilat ovat pääasiassa vuokrattuina.
– Tilanne on aika hyvä. On silloin tällöin yksittäisten vuokralaisten vaihtumista, kertoo Pieksämäen kaupungin elinkeinojohtaja Markus VesterinenNo nyt on vesterinen elementissään,ja raha juoksee..veturi tori tyhjillään vuosi kaupalla ja edellinen ravintoloitsija jäi kymmeniä tuhansia velkaa vuokrista.KUINKA KAUAN MENEE ETTÄ VETURI TORI TUOTTAA KAUPUNGILLE.Leskinen kusetti ja nuol johtajia ,sai vuokra hinnan kohalleen ja sitten piu pau pois.PAHIN OLI että,ent ravintloitsija ei ollut maksanut vuokraa kuukausiin ja piti pimeitä työn tekijöitä jne.JA KAUPUNKI TEKI HEILLE VIELÄ JATKO SOPIMUKSEN JA TAAS KAIKKI MAKSAMATTA.Kuka helvetti tässä oikein hyötyy rahallisesti noista sopimuksista.LOPETTAKAA JO NUO SAATANAN HÖLMÖILYT JA OTTAKAA ASIOISTA SELVÄÄ..PIEKSÄMÄKI ON KONKURSSISSA 3-5 v päästä jos samat hölmöt jatkaa touhujaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3393503Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4733153- 712150
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401620Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961505- 1051233
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751222Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1751210Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121127K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085