Ihana naisihminen pyörii mielessä. Ihmettelen voiko siitä tulla totta. Miksi hän rakastuisi luuseriin. Jonain päivänä me kävellään käsi kädessä, käperrytään vierekkäin nukkumaan, käydään kaupassa yhdessä, ehkä tehdään pieniä matkoja. Tärkeintä että rakas on läsnä ja mukana kaikissa elämänkäänteissä. Rakkaus antaa voimaa.
Unettomuus vaivaa
Anonyymi-ap
24578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Miksi pidät itseäsi luuserina? Ei ihmisiä kuulu tuolla tavalla luokitella. Eikä noin kauniisti kirjoittava ole mikään luuseri.
Muakin kiinnostaa, että miks mies pitäis itteensä luuserina.
Kerran kesässä riittää passi, matkalippu Kiinaan, kortsu, paperi, pornolehti ja oma käsi.
Rakkaus todella antaa voimaa myös minulle.Ilman sitä ei ole oikeasti elämää.Toisinaan on niin vaikea saada unta,kun miettii sitä ihmistä,joka on toiselle niin tärkeä.Ja niin Rakas.Kuten Sinä siellä jossain.
Kaipaus virtaa yleensä kahden,toisilleen rakkaan ihmisen välillä.
Oletko tuosta varma? Siis että kahden välillä. Olen itse miettinyt, että välillämme on vahva side. Silti on ollut asioita, jotka ovat estäneet mitään suhdetta syntymästä. Aina päättynyt jo pieniin esteisiin. Vaikka todennäköisesti siinä on kuitenkin taustalla paljon suurempia ongelmia. Mutta niitä ei haluaisi nähdä. Joskus vaan pitäisi hyväksyä tosiasiat ja luopua haaveesta. Mutta jos luovun haaveesta, niin millä jaksan täällä kurassa tarpoa? Rakkaus on aina kaunista. Vaikka tuskaa joskus tuottaakin.
Ja en ollut ap.
Olen varma.Minulla on hyvä ihmistuntemus.Haasteita on varmasti jokaisella joskus heidän ihmissuhteissa.Ne kuuluu myös elämään.Niiden kautta kasvamme aidosti ja vilpittömästi, rakkaudessa ja kunniotuksessa toistemme rinnalla.Ei tarvitse aina olla samaa mieltä kaikista asioista.Mutta tasapaino ja harmonia molempien osapuolten välillä kasvattaa ja vie meitä eteenpäin meidän yhteisellä matkalla.Kun rakastaa aidosti.Ei ole silloin mitään menetettävää!
Sinun ei tarvitse luopua aina sinun kaikista haaveista.Vaan yrittää luoda niistä totta!
Niin sen sitten täytyy olla.
Kiitos.
Näin minä asian näen.Luota itseesi ja siihen omaan tunteeseen.Sekä rakkauteen sinun ja sinun rakkaasi välillä.Niin kaikki menee hyvin.
Olen saanut useamman kerran seuratessa todeta että luuserit onnistuvat hetkittäin näytellä jotain mitä eivät ole ja sitten joku aina ehtii siihen puoleen ihastua. Ihastutaan siihen naamioon mutta totuus ei pala tulessa ja näkyy ennemmin tai myöhemmin.
Tuliko tuosta nyt hyvä mieli sinulle, kun sait ilkeillä?
Kaikki ihmiset näyttelee joskus.Ei kukaan voi peitellä omaa itseään pitkään.Jo muutaman yhteisen tapaamisen yhteydessä.Sen ihmisen oikea minä tulee pian esille.Moni asia on myös siitä kiinni,kuinka sinä katsot tuota toista ihmistä.Kuinka sinä itse suhtaudut ylipäätään häneen.Annatko sinä mahdollisuuden itselle ja toiselle,tutustua toisiinne aidosti.”Naamiot”on riisuttava kumpikin joka tapauksessa joko ennen tai pian tapaamisen jälkeen.Mieluiten silloin kun ollaan sen toisen ihmisen seurassa.Luottamus siihen toiseen ihmiseen luodaan jo suhteen alussa.Jos olet epävarma itsestä ja toisesta jo alusta asti.Eli pelkäät häntä jo ennen kuin edes olet ehtinyt häneen tutustua.Niin yleensä silloin se ”yhteiselo”harvemmin onnistuu.Jos uskoo alusta alkaen toisesta vain pahaa.Tai yrittää löytää toisesta aina jotain epäkohtia tai vikoja.Me kaikki ollaan joskus erehtyväisiä!Ei kaikilta osin ”virheettömiä.”Mutta vaikka joskus menisimme ns.lankaan.Tavatessa uuden ihmisen.Niin se opettaa meitä havahtumaan jatkossa paremmin kyseisiin asioihin tai ihmisiin.
Miten meinasit tehdä siitä totta?
En vielä mitenkään.
Millon ajattelit vai jääkö suunnittelutasolle?
Se riippuu molemmista osapuolista.
Totta kunhan ei nojaudu vaan toisen toimintaan
Mitä oikein odotat? Sivusta kyselen.
ei tietenkään
Se, on tärkeintä että elät unelmien elämää ja unelmissani ja haaveissani, ikuisen elämän, jos tieteen äärimmäinen kehitys, sen suo, & itselläni kestää ainakin 20 vuotta kuntouttaa itseäni, ja, kun tiede toivottavasti vaivani, kohdalla kehittyykin, niin, päivät menevätkin siinä, sitten, mutta haaveilen sinusta usein, ja, se, että sinä ja kaikki, rakkaani, ihan jokainen, olisitte kuolemattomia ja eläisitte, elämän josta, ei onnea todellakaan puutu, ei, se, vasta on suurinta rakkautta, välittämisen rakkaus, kaikkein rakkaimmastaan, ja, maailma ei ole hyvä, eikä ole voittajia tai "luusereita" On, vain, selviytyjiä, ja, rakkaus sinua kohtaan on auttanut selviytymään ja unelma, haave, ja toivo, että saat sellaisen elämän joka sinulle kuuluu ja kaikille rakkaillesi, sillä, sen suurempaa rakkautta, toiselle ihmiselle ei ole, kuin sen Suominen, 🤗🤗 N
Rakastuihan Nylon Beatkin luuseriin, miksi en siis minäkin.
No joo :)