Eiköhän tämä taas Persujen osalta käsitelty

Olin varma kun hallitusneuvottelut alkoi että tähän mennään kun ovat kuitenkin melko outoa porukkaa. Tuskin ovat tulevassa hallituksessa, mutta se on varmaa etteivät ainakaan kovin kauan jos pääsevät hallitukseen.

Eikö jo viimein voisi alkaa oikeat hallitusneuvottelut?

Voisi toki kokeilla Tynkkynen pääministerinä ja puoli Suomea kuolisi nauruun.
11237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nuo tyypit ministereinä olisivat parasta huumoria, mitä on aikoihin nähty. Ylelle lisärahoitusta, jotta saataisiin uusi sketsisarja.

Äänestä
  • Meinaatko että joku muu kokoonpano voisi vielä voittaa "tyttöviisikon huimat seikkailut"?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Meinaatko että joku muu kokoonpano voisi vielä voittaa "tyttöviisikon huimat seikkailut"?

    Tynkkynen on treenannut TV-esiintymisiä ja mediataidot on timanttiset.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Meinaatko että joku muu kokoonpano voisi vielä voittaa "tyttöviisikon huimat seikkailut"?

    Kaljaa ja jauhoja työaikana, ei suomen etuja joutanut eu areenoilla edustaa.
    https://yle.fi/a/3-12583574

    Äänestä

  • Älä valehtele! Muista: kiitos persut 2015/35000.

    Äänestä

Nyt se on nähty, persuista vaan ei oli vastuunkantajiksi ja päätösten tekijöiksi. Noihin ei kannata nyt aikaa tuhlata, parempi on heittää ne pellolle hallitusneuvottelijoista. Räkyttäkööt jatkossa oppositiossa, sinne ne kuuluvat.

Äänestä

Olisiko Tynkkynen hyväksyttävämpi pääministerinä kuin Haavisto presidenttinä?

Äänestä
  • Ne Putinin ja Trumpin ilmeet haluaisin nähdä kun kättelevät Suomen pääministeri Tynkkystä ja Presitentti Haavistoa puolisoineen. No koko nelikon tuollaiset kättelyt tietysti mahdotonta nähdä, mutta voisi olla maailman laajuinen uutinen.

    Äänestä

Viimeisten tietojen mukaan "pullon henki" kylmästi ignoorataan ja se on aivan oikein

Hallitusneuvottelut etenevät hyvässä hengessä – MT:n tiedot: leikkauksiin kaavaillaan 2+2+2 -mallia
"Viime viikolla huomiota herättäneet perussuomalaisten some-kommentit eivät ole MT:n lähteiden mukaan pilanneet neuvottelujen ilmapiiriä."

https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/d2948315-cccc-4347-87b3-92c780b80fc4

Äänestä

Persuista ei ole mihinkään. Se on nähty. Turha puolue. Pelkkää haittaa.

Äänestä
  • Mitäs sitä pjärven trollille muuta? Joka aamuisella kierroksella jonka yhteydessä hypit palstalta toiselle pyydyksiäsi kokemassa ja jos ei ole saalis uinut trollin pyydyksiin nostat avauksiasi ylös vastaamalla itse itsellesi minkä jälkeen jäät puskiin kyttäämään saatko vastauksia. Sensuuri kehiin kun käry käy (luotsi trollaa).

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olin varma kun hallitusneuvottelut alkoi että tähän mennään kun ovat kuitenkin melko outoa porukkaa. Tuskin ovat tulevassa hallituksessa, mutta se on varmaa etteivät ainakaan kovin kauan jos pääsevät hallitukseen.

Eikö jo viimein voisi alkaa oikeat hallitusneuvottelut?

Voisi toki kokeilla Tynkkynen pääministerinä ja puoli Suomea kuolisi nauruun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu