"Perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra vakuutti maanantaina, että puolue on edelleen sitoutunut 6 miljardin euron sopeutukseen."
Mahtaako persut olla kuusella tämän hetkisestä europan laajuisesta tehdystä inflaatiosta, hintoja ja korkoja keinotekoisesti nostettuna.
Mahtaako persut olla kuusella tämän hetkisestä europan laajuisesta tehdystä inflaatiosta, hintoja ja korkoja keinotekoisesti nostettuna.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Uskoisin Orpon kääntyvän vielä demarien puoleen saadakseen vetoapua, hallituksen kokoonpanon saamiseksi. En voi ymmärtää jonkun olevan niin sekaisin etteikö ymmärtäisi, ettei persuista ole hallituspuolueeksi. Varsinkaan noin suurella määräenemmistöllä muihinkin kokoomuksen apupuolueihin nähden.
Persut ei ymmärrä olevansa apupuolue ja siksi ongelmallinen hutunkeittäjä puolue Suomelle.
Perkelettäkö naurattaa kokkare Orpon touhut. Ikävä kyllä Orpon hauskat persujen kanssa ei ole Suomen isänmaallisia tekoja, eikä tule olemaan. Ottakaamme osaa ja valmistautukaamme kaatamaan hallitus, jos siitä nyt tulee porvari hallitus joka ei todellakaan ole yli 80% Suomen vähä varaisen ja tuloisen asialla.
Kokoomus ajaa yritysmaailman etuja. Ei se ole mikään salaisuus. Rikkaus kuuluu porvareiden mielestä vain rikkaille.
Ei uskoisi Suomessa olleen joskus sisällissota.