Nyt kun kesä lähestyy ja kaikenlaisia valmistujaisjuhlia on tulossa, niin voudaan kysyä että joko tänä kesänä valmistuvat ensimmäiset Tycoon-koulutetut?
Tässä kuitenkin on aikaa jo kulunut ja niitä Tycoon-pakettejakin ostettiin oikein useampia per lärvi.
Ja koulutustahan tässä koko ajan on myyty vai oliko muka muitakin syitä ostaa niitä paketteja?
Oneacademy valmistuneet
6
363
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ollut muuta syytä, nimenomaan laadukkaan koulutuksen vuoksi. Ja voi pojat, kyllä oli mahtavaa settiä!
Nyt tulevana kuunvaihteena tulee ystävät ja suku juhlimaan valmistumista, pannu on kuumana koko päivän ja nakkeja keitellään.
Ai missä? No paikallisella ABC:llä tietysti!
Tervetuloa!!
Ps. Oma koulutuspaketti mukaan, niin voidaan oppia vielä lisää taloudesta ja vaihtaa ajatuksia :)- Anonyymi
Olat kahvirahat mukaan ja pääsylippu rahat.
- Anonyymi
Jos katsoitte vähän aikaa sitten esitetyn Cryptoqueen dokumentin telkkarista, niin siinähän esiintyi myös MAAJOHTAJA Tommi Vuorinen. Hän esitti siinä(kin) hämmästyksensä Onecoin kohusta, sillä "koulutustahan siinä vain myytiin".
Ehkä Tommi on päästään niin sekaisin että oikeasti kuvittelee niin. Youtubesta löytynee vieläkin hänen videoidut esiintymisensä jossa hän julistaa "tienaan niin paljon etten kehtaa sanoa" sekä "jos otatte tämän vakavasti, olette vuoden kuluttua taloudellisesti riippumattomia, ymmärrättekö te".
Niin, koulutustahan siinä vain myytiin. Ja analogia onpassiveen, tekoälyähän tässä vain myydään.- Anonyymi
Pojat on jo Vuorison perässä, kertoo uusin Alibi lehti. Suojelussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pojat on jo Vuorison perässä, kertoo uusin Alibi lehti. Suojelussa.
En usko, mitä hän muka olisi tehnyt sellaista, että tarvii perään lähteä...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En usko, mitä hän muka olisi tehnyt sellaista, että tarvii perään lähteä...?
Vuorinen on antanut katteettomia lupauksia ja luvannut rikastumista:"jos te otatte tämän vakavasti, te olette kaikki vuoden päästä taloudellisesti riippumattomia. Ymmärrättekö te".
Sitten hän on rahastanut ihmisiä näillä lupauksilla ja kun lupaukset ovat osoittautuneet katteettomiksi, niin moni rahansa hävinnyt on katkera.
Kyllä, hänen kannattaa olla hyvin varovainen liikkeissään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain917703Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1313083- 1591966
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha751747Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1311589Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1781540- 1321212
- 80904
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko50834- 53794